İLÇEMİZDE 180 SOKAK HAYVANI KISIRLAŞTIRILDI

Belediyemiz Veteriner İşleri Birimi ile Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) ekipleri tarafından ilçemizde 180 sokak köpeği kısırlaştırılarak gerekli bakım ve aşıları yapıldı.

Yüksekova Belediyesi’ne bağlı Veteriner İşleri Birimi; Tatvan Belediyesi, Hakkâri belediyesi, Haytap (Hayvan Hakları Federasyonu) ve Hollanda’ dan ActieZwerhonden Vakfı ile birlikte yürüttüğü proje kapsamında; ilçemize gelen ekipler tarafından ilçenin çeşitli noktalarından toplanan 180 köpek kısırlaştırılarak gerekli aşıları yapıldı.


Yapılan çalışma ile ilgili açıklama bulunan, Yüksekova Belediyesi Veteriner Hekimi, Hekim Kaçan “4 Veteriner Hekim, 3 Veteriner Tekniker ve 8 yakalama personeli ile birlikte ilçemizde 180 sahipsiz sokak hayvanını kısırlaştırdık. Gerekli Aşı, tedavi ve küpeleme işlemleri sonrasında sağlıklı bir şekilde yeniden sokağa bıraktık. Kısırlaştırma ile; sokak hayvanlarının kontrolsüz nüfus artışı engellenirken, kısırlaşan hayvanlarda saldırganlık da ortadan kalkmış oluyor. Düzenli kısırlaştırma, tedavi, aşılama ve yerine bırakma işlemlerinin yapılması sokakta yaşayan hayvanların da yaşam kalitesini arttırmaktadır. Bundan böyle kısırlaştırma çalışmalarımıza rutin bir şekilde devam edeceğiz. Bu çalışmada bize malzeme desteği sunan Haytap ve ActieZwerhonden vakfına, personel ve araç desteği ile katkı sağlayan Sayın Hakkâri Valisi İdris Akbıyık ve Tatvan Belediye Başkanı M.Emin Geylani’ye, çalışmalara gönüllü olarak katılan Veteriner Hekim Servet Şatır ve Veteriner Teknikeri Emirhan Uçak’a sonsuz şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı. Yüksekova Belediyesi  / HAKKARİ

Ebru BEKEN DİNÇEL

Nova Medya Grup Başkanı

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir