HRÜ’de Hemşirelikte Kendini Geliştirmenin Önemi Konferansı

Harran Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, lisans ve lisansüstü öğrencilerine yönelik, “Hemşirelikte İnovasyonun Önemi ve İnovatif Ürün Örnekleri” konulu konferans düzenledi.

Osmanbey Yerleşkesi Fen Edebiyat Fakültesi konferans salonunda düzenlenen ve konuşmacı olarak Dr. Yeliz Doğan Merih’in davet edildiği programın açılışında konuşan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zehra Yılmaz, Sağlık sektöründeki inovasyonlar, getirdiği yenilik ve ilerlemelerle toplumsal refahın ve yaşam kalitesinin temel belirleyicilerinden biri haline geldiğine dikkat çekerek; “İnovasyonun sağladığı yenilikçi ürün ve hizmetler, kişilerin sağlıklı kalmasını sağlayarak; erken teşhis ve tedavi imkanlarını artırarak; hastalıkların mortalite ve morbidite oranlarını düşürmekte, hastanede kalış süresini azaltmakta dolayısı ile sağlık hizmetlerine ait maliyetleri düşürerek daha çok kişiye sağlık hizmeti ulaştırabilmeyi hedeflemektedir. Bu sayede uzun dönemde sağlık sisteminde sağlanan verimlilik artışıyla hasta yararına alternatif çözüm seçenekleri oluşturulabilmektedir” dedi.

Programın açılışında söz alan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, üniversitelerin, kamu ve özel sektör arasında karşılıklı ve sürekli bir iletişim kültürünü sağladığını ayrıca gelişen inovasyon sistemi için iyi bir temel oluşturduğunu söyledi. Türkiye olarak sağlık sektöründe önemli bir yere geldiklerini söyleyen Rektör Taşaltın, “50 yıl önce sıkıntısını çektiğimiz sağlık personelinde şu anda geldiğimiz durum, ülkemizin gelişmişliğini gösteriyor. Şimdi artık nitelikli personele daha da nitelik kazandırmanın yollarını arıyoruz” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından sunum yapan Dr. Yeliz Doğan Merih, amacının, hemşire adaylarını gelişim ve inovasyona yöneltmek için bir nevi yol göstermek olduğunu söyledi. Sağlık çalışanlarının kendilerini, gelişen teknolojiye göre uyarlamaları ve ona ayak uydurabilecek eğitimlere mutlaka katılmalarını gerektiğini anlattı.Yaklaşık iki saat devam eden programın sununda Rektör Taşaltın, Dr. Yeliz Doğan Merih’e plaket takdim etti.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

 

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir