Hem temiz bir çevre hem sokak dostlarına yuva

Hem temiz bir çevre hem sokak dostlarına yuva

Mezitli Belediyesi, çevreci bir nesil oluşturmak için çalışmalarına devam ediyor. Aralık ayında başlayan ve Mayıs ayına kadar sürecek olan “Topla Yuva Olsun” temalı yarışmada en çok ambalaj atığı toplayan okullar çeşitli hediyelerle ödüllendirilecek. 

Yaptığı duyarlı ve çevreci çalışmalarla adından söz ettiren Mezitli Belediyesi, “Topla Yuva Olsun” sloganıyla yeni bir yarışma başlattı. Mezitli’de bulunan okullar arasında Aralık ayında başlayan ve Mayıs ayına kadar sürecek olan yarışmada başarılı olan 3 okul çeşitli ödüllerle ödüllendirilecek.

YARIŞMA MAYIS AYINA KADAR DEVAM EDECEK

Mezitli Belediyesi ve Akbaşlar Geri Dönüşüm Firması işbirliği ile gerçekleşecek yarışma kapsamında öğrenciler, 5 ay boyunca ambalaj, pet şişe gibi atıklarını toplayacaklar. 1 Mayıs 2018 tarihinde sona erecek yarışmada toplanan atıklar dönüştürülerek, sokakta yaşayan dostlarımıza yuva yapılacak.

En çok atığı toplayan okul Mayıs ayı içerisinde gerçekleştirilecek Çevre Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikle ödülünü alacak. Yarışmada birinci olan okula projeksiyon cihazı, ikinci olan okula renkli yazıcı, üçüncü olan okula ise fotoğraf makinesi armağan edilecek.

ÇEVREMİZİ TEMİZLERKEN SOKAKTAKİ DOSTLARIMIZA YUVA YAPACAĞIZ

Geçtiğimiz yıl ilkini yaptıkları yarışmanın bu yıl genişlettiklerini ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğimiz ve büyük ilgi gören yarışmamızı, bu yıl daha anlamlı bir hale getirdik. Topladığımız ambalaj atıklarını dönüştürerek sokakta yaşayan hayvanlarımıza yuva yapmak için kullanacağız. En çok ambalaj atığı toplayan 3 okulumuza da Çevre Haftası kapsamında düzenleyeceğimiz etkinlikte ödüllerini vereceğiz” şeklinde bilgi verdi.

ÇEVRECİ BİR NESİL YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ

Gelecek nesillere temiz bir çevre ve doğa bırakmak için çalıştıklarını ifade eden Başkan Tarhan, “Çevreci nesiller yetiştirmek istiyoruz. Yaptığımız çalışmaların doğa dostu ve çevreci olmasına özen gösteriyoruz. Bunun yanında çevre konusunda öğrencilerimizi eğitmenin daha yararlı olacağını düşünüyoruz. Çocuklar çevreci olmayı öğrensinler ve ailelerine bu konuda zorlayıcı olsunlar. Ne yazık ki, Türkiye’de hala çöpleri bile ayrıştıramıyoruz” dedi.

 

HALIL İBRAHIM DINCEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETIM KURULU BASKANI

 

 

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir