HBB’DEN 11 YERLEŞİM YERİNİN BİRLEŞİMİNE BETON ASFALT

 Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, İskenderun Akarca Mahallesi’nde başlattıkları yol yapım ve asfaltlama çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

     Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın çalışma disipliniyle vatandaşlardan gelen talep ve istekler doğrultusunda çalışmalarına başlayan ekipler, yaklaşık 4 km’lik yolun asfaltlanmasına hız kazandırdılar.

Yayla yollarıyla birlikte 11 yerleşim bölgesinin kesişme noktasında bulunan Akarca Mahallesi’ne, dayanıklı ve uzun vadeli hizmet ulaştırmak için, PMT, sıcak asfalt ve aşınma asfaltı olmak üzere 3 aşamalı asfaltlama işlemi gerçekleştiriliyor.

  Asfalt çalışmalarının kış mevsimi bastırmadan tamamlanması noktasında gayret gösteren ekipler, “Başkanımız Doç Dr. Lütfü Savaş’ın vatandaşların taleplerini yerine getirmek amacıyla verdiği talimat doğrultusunda çalışmalarımıza başladık. En kısa sürede bitirilmesi için çaba gösteriyoruz. Bölgeye yaptığımız hizmetlerimiz aksamadan sürecektir. Kavşak noktası olan Akarca Mahallesi’nde asfalt çalışması tamamlandığında başta yayla yolları olmak üzere diğer mahallelerin ulaşım ağları da rahatlayacaktır” şeklinde değerlendirmede bulundular.

     Bu arada çalışmaları yakından takip eden ve memnuniyetlerini ifade eden eski Denizciler Belediye Başkanı Esabil Soydan ile Taşıma Kooperatifi Başkanı Selahattin Girgeç, işçilere ikram ettikleri baklava ile moral verdiler. Yapılan çalışmaların ulaşıma büyük katkı sağlayacağını kaydederek Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkürlerini bildirdiler.

TUBA AYYILDIZ
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU BAŞKAN ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir