HBB EV VE SÜS HAYVANLARI SATIŞI YAPACAK KİŞİLERE VE YEREL HAYVAN KORUMA GÖREVLİLERİNE YÖNELİK EĞİTİM VERMEYE DEVAM EDİYOR

 Hatay Büyükşehir Belediyesi ‘Ev ve Süs Hayvanları Satışı Yapacak Kişilere Yönelik Eğitim’ ve ‘Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi’ adlı seminerler düzenlemeye devam ediyor.

Zabıta Dairesi Başkanlığına bağlı Mezbahalar Veterinerlik ve Gıda Kontrol İşleri Şube Müdürlüğü tarafından, il genelinde pet shop işletmeciliği yapmak isteyenlere yönelik düzenlenen eğitim semineri Antakya HATMEK Konferans Salonu’nda başladı.

Gerçekleştirilen seminere, HBB Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Kilisli, Orman Mühendisi Nuri Akın, Veteriner Hekim Elif Esengül Yeşiltaş, Veteriner Hekim Suphi Dayı ve pet shop sahipleri katıldı.

   Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde gerçekleştirilen eğitimde 5199 sayılı kanun ve yönetmelik, gönüllü hayvan hakları koruma görevlisi mevzuatı, CITES sözleşmesi hakkında genel bilgi, ev ve süs hayvanları satış, barınma ve eğitim yerlerinin kuruluş, açılış, ruhsat, çalışma ve denetleme usul ve esaslarına dair yönetmelik, hayvan hastalıklarından korunma tedbirleri, hayvan bakımı ve beslenmesi ve hayvan refahı için katılımcılara bilgiler verildi.

“SAHİPSİZ HAYVANLARIN BAKIMI VE KORUNMASI ADINA EĞİTİMLER VEREREK HAYVANLARA KARŞI DAHA BİLİNÇLİ BİR TOPLUM OLUŞTURACAĞIZ”

HBB Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Kilisli, “Hayvanlar bizim sessiz dostlarımızdır. Bu dünya yalnız bize ait değil. Sessiz dostlarımız da bizlerle aynı dünyada yaşamaktalar. Onlar da doğanın bir parçası ve tabiatın olmazsa olmazlarındandır. Onların da bir canı olduğunu, acı çektiği, susadığı, acıktığı ve sevgiye ihtiyaç duyduğu da unutulmamalıdır. Bize düşen en önemli görev ise onlara sahip çıkmaktır. Unutulmamalıdır ki, doğanın yok olması demek, insanlığın yok olması demektir. Bu bilinçle sahipsiz hayvanların bakımı ve korunması adına eğitimler vererek hayvanlara karşı daha bilinçli bir toplum oluşturacağız. Gerçekleştirilen seminerler ile kanunla belirlenmiş hakları hayvan severlerimize aktaracağız.” açıklamasında bulundu.

           Seminerde, HBB Zabıta Dairesi Başkanlığın bağlı Mezbahalar Veterinerlik ve Gıda Kontrol İşleri Şube Müdürlüğü tarafından katılımcılara sertifika verilecek.

TUBA AYYILDIZ
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU BAŞKAN ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir