(HAYVANAT BAHÇESİ 500 BİNİNCİ ZİYARETÇİSİNİ AĞIRLADI)

    HAYVANAT BAHÇESİ 500 BİNİNCİ

ZİYARETÇİSİNİ AĞIRLADI

              29 Nisan 2017 tarihinde açılan Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisiyle yaklaşık 8 ayda 500 bininci ziyaretçisini ağırladı. Hayvanat Bahçesi’nin 500 bininci ziyaretçisi Çiftelerli Hatırnaz Ailesi Hayvanat Bahçesi personeli tarafından küçük bir kutlama ile karşılanırken, tüm aile bireylerine çeşitli hediyeler verildi.

243 farklı türde 1665 hayvana ev sahipliği yapan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, açıldığı günden bugüne büyük bir ilgiyle misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Genç kuşaklara hayvan sevgisi aşılamak ve nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan hayvanları korumak amacıyla 29 Nisan 2017’de hizmete başlayan ve her yaş grubundan birçok insanın ziyaret ettiği Hayvanat Bahçesi, 500 bininci ziyaretçisini ağırlamanın mutluluğunu yaşadı. Hayvanat Bahçesi yetkilileri, 500 bininci kişi olarak turnikelerden geçen Erdinç Hatırnaz ve Ailesini küçük bir sürprizle karşıladı. Personelin kapıda karşılayarak kutladığı 4 kişilik Hatırnaz Ailesi’ne çeşitli hediyeler verilirken, Erdinç Hatırnaz böyle bir kutlama karşısında şaşkın olduklarını ifade etti. Erdinç Hatırnaz “Çifteler’de yaşıyoruz ve belirli aralıklarla burayı ziyaret ediyoruz. Çocuklarımız burayı çok seviyor. Gerek düzeni, gerek peyzaj çalışmaları gerek de hayvanlara gösterilen ilgiden çok memnunuz. Yaz döneminde çocuklar için eğitimler, atölyeler düzenlemeleri çocuklarımıza hayvan sevgisi aşılaması açısından çok önemli. Burada emek veren herkese yürekten teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Hayvanat Bahçesi yetkilileri tarafından golf arabası ile gezdirilen aile, lemurları elleriyle beslediler. Çocukların hayvanları yakından tanıması ve hayvan sevgilerinin pekişmesi için Hayvanat Bahçesi’nin Eskişehir’e çok yakıştığını ifade eden Cansu Hatırnaz ise “Büyükşehir Belediyesi’nin buradaki personeli hayvanlarla çok yakından ilgileniyorlar. Çocuklarımızın mutluluğunu gözlerinden okuyabiliyoruz. Buranın açılmasında emeği geçen başta Yılmaz Büyükerşen olmak üzere herkese teşekkür ediyor, Hayvanat Bahçesi’nin nice 500 bininci ziyaretçileri ağırlamasını temenni ediyorum.” dedi.

HALIL İBRAHIM DINÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETIM KURULU BASKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir