Hastanemizde karın atardamarı balonlaşmış olan hasta kapalı yöntemle müdahale edilerek sağlığına kavuşturuldu.

Sinop Atatürk Devlet Hastanesinde ilk kez karın atardamarı balonlanmış olan hastaya kapalı yöntemle müdahale edilerek sağlığına kavuşturuldu. Atatürk Devlet Hastanesinde operasyonu gerçekleştiren Op. Dr. Arif Özdal ARSLAN, Sinop Atatürk Devlet Hastanesine kazandırılan Kalp Damar Cerrahi Ünitesi sayesinde yapılan ameliyatlardan ve anjiyografi operasyonları için mutlu olduğunu, Sinop’ lu vatandaşların il dışına gitmelerine gerek olmadığını dile getirdi. Son yıllarda Sinop Atatürk Devlet Hastanesinde üst düzey Laparoskopik ameliyatların yapılmasının ardından kapalı karın atardamarı ameliyatını gerçekleştiren ve operasyon hakkında bilgi veren Op. Dr. Arif Özdal ARSLAN ;

Endovasküler yöntemle anevrizma onarımı(EVAR) katater tekniklerinin uygulanabildiği ve kalp damar ameliyathanesinin olduğu ortamlarda yapılabilir. Girişimsel Anjio laboratuvarımız ve modern kalp damar cerrahisi ameliyathanemizin açılmasının ardından hastanemizde de bu tip ameliyatlar yapılmaya başlandı. Bu yöntemle her iki kasık bölgesinden damar açılıp balon yapmış olan karın ana atardamarına damar içinden sunni bir damar yerleştiriliyor. Hastanın balon yapan bu damarının yırtılması halinde mutlak ölüme neden olan böyle bir hastalıktan kurtulması bu sayede mümkün oluyor. Yeni ünitemiz sayesinde kalp ameliyatlarına da bugünlerde başlayacağız” dedi.

 

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir