HACILAR HARMANI MAHALLESİ MUHTARI TARHAN VE AZASI AĞIL’DAN BELEDİYE BAŞKANI HALUK ŞAHİN YAZGI’YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın şehre ve Mahallelere yaptığı hizmetler Mahalle muhtarları ve vatandaşlar tarafından takdir ve Teşekkürle karşılanıyor.

Hacılar Harmanı Mahallesi Muhtarı Galip Tarhan ile Muhtar Azası Atay Ağıl Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’yı Makamında ziyaret ederek özellikle mahallede gezen atların toplanması ve mahalleye yapılan tüm hizmetler için Teşekkür ettiler.

Mahalle Muhtarı Galip Tarhan yaptığı açıklamada şunları söyledi “ Bizler Hacılar Harmanı Mahallesi Muhtarı ve azası olarak Belediye Başkanımız Sayın Haluk Şahin Yazgı’yı makamında ziyaret ettik. Belediye Başkanımıza Mahallemize yaptığı Kanalizasyon, içme suyu hattı gibi altyapı hizmetleri ile park bahçe ve yeşil alan hizmetlerinin yanı sıra Hacılar Harmanını Yeni Hastaneye bağlayan alt geçit için ve Mahallemizde sorun haline gelen başıboş gezen atların toplanarak doğaya bırakılması için Teşekküre geldik. Tüm Hacılar Harmanı Mahallesi sakinleri adına Belediye Başkanımıza Teşekkür ediyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ise Muhtar Galip Tarhan ile Aza Atay Ağıl’a ziyaretlerinden ve memnuniyetlerini dile getirmelerinden dolayı Teşekkür etti.

Haluk Şahin Yazgı, Hacılar Harmanı Mahallesinde ve şehrin muhtelif yerlerinde başıboş gezen yılkı atlarının aynı zamanda kent içi trafiğinde tehlikeli durumlara neden olduğunu ve mutlaka bir çözüm bulunması gerektiğini ifade ederek “Atların başıboş gezmesi konusunda çok fazla şikâyet alıyorduk Atların toplanması için vatandaşlarımızla yaptığımız müzakerelerden Sonra bu hayvanları satın alma yoluyla sorunu çözdük. Yaklaşık 250 atı ilimiz sınırları içinde bulunan Hasandağı’nın zirvesinde, diğer yılkı atlarının yanına bıraktık. Bu sorunu kökünden çözmüş olduk ” dedi.

Başkan Yazgı Mahallelere yapılan hizmet konusunda ise “ Bizler 48 Mahallemize de eşit şekilde hizmet götürüyoruz. Ancak Altyapısı olmayan ve acilen çözüm bekleyen Mahallelerimize öncelik tanıdık. Bu mahallelerden birisi de Hacılar Harmanı Mahallemizdi. İmkânlarımız dâhilinde Hacılar Harmanı Mahallesinde altyapı, asfalt ile park ve yeşillendirme çalışmaları yapıldı. Bundan sonrada ihtiyaç olan hizmetler yapılamaya devam edecektir. Muhtarımızın ve azasının şahsımı ziyaret ederek Hacılar Harmanında yaşayan vatandaşlarımızın Belediye Hizmetlerinden çok memnun olmasını iletmesi bizleri de memnu etmiştir. Biz Şehrimize hizmet ederken Allah’ın rızasını halkımızın duasını almak için hizmet ediyoruz” şeklinde konuştu.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir