GÜLNAR İÇME SUYU İNŞAATI YAPIM İŞİ BAŞLADI

Ilısu içme suyu inşaatı yapım işine başlandı. Ilısu içme suyu hattı Gülnar İlçemize döşenerek ilçemizin su sorunu ortadan kalkacak.

16.08.2017 tarihinde yer teslimi yapılan ILISU içme suyu isale hattı yapım işi 2011 yılında Gülnar Belediyesinin ve Gülnar Belediye Başkanımız Ahmet Günel’in yoğun çabaları ile SUKAP projesi kapsamına alınmıştır. 2014 yılında ihale aşamasına getirilmiş olan bu proje yerel seçimlerden sonra 6360 sayılı Büyükşehir yasası ile MESKİ ye devredilmiştir. Gülnar Belediye Başkanımız Ahmet GÜNEL ile Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin KOCAMAZ’ın ortaklaşa çalışmaları, yoğun ısrar ve çabaları ile Gülnar halkımızın hizmetine sunulmuştur.

Ilısu Projesinin mimarı olan Belediye Başkanımız Ahmet Günel yaptığı açıklamada;’’Yıllardır sözü verilip yapılamayan Ilısu içme suyu projesini gerçekleştiriyoruz. 2014 yılında ihale aşamasına getirdiğimiz projenin 16.08.2017 tarihi ile yer teslimi yapılmıştı. Şimdi de çalışmalara başladık, inşallah İlçemizin su sorunu ortadan kalkacak. Yaklaşık 15 senedir bu proje için uğraş verdiğini belirten Başkan Günel Gülnar İlçemize hayırlı uğurlu olsun, her şey halkımız için. Ayrıca Ilısu projemiz konusunda başta Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum’’dedi.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir