Güllük’te Sivrisinek ve Haşereyle Mücadele

Yılın 12 ayı boyunca tüm ilçelerde vektörle mücadele çalışmalarını sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi, sıcakların artmasıyla oluşabilecek sorunları engellemek için çalışmalarına hız kazandırdı.

Yılın 12 ayı boyunca tüm ilçelerde vektörle mücadele çalışmalarını sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi, sıcakların artmasıyla oluşabilecek sorunları engellemek için çalışmalarına hız kazandırdı. Ekipler ilçelerde alt yapı sistemleri, arıtmalar, foseptikler, kış aylarında kullanılmayan yüzme-su havuzları veya doğal olarak oluşmuş su birikintileri gibi üreme alanları larvisit ilaçlarla müdahale ediyor. Kış aylarında da üreme alanları hakkında çalışmalar devam ettiriliyor.

Güllük Mahallesi’nde de çalışmalar yürüten ekipler, mahallede kontrollerden sonra gerekli uygulamaları yapıyor. Ayrıca ULV ilaçlaması olarak uçkunla mücadele kapsamında çalışmalar da yürütülüyor.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir