GÖRME ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU 2.DEVRE MÜSABAKALARI İSKENDERUN’DA BAŞLADI

İskenderun Belediyesinin destekleri ile düzenlenen Görme Engelliler spor Federasyonu 2.Devre müsabakaları İskenderun’dan başladı.İskenderun Belediyesi Sakarya Spor Salonunda başlayan müsabakalar öncesinde açılış törenine düzenlendi. Açılış törenine İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Türkiye Görme Engelliler spor Federasyonu Başkanı Hasan Sayyıdan, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda spor sever katıldı.

 

BAŞKAN SEYFİ DİNGİL’E TEŞEKKÜR

Düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan Sayyıdan İskenderun’da olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek,”İskenderun Belediye Başkanımız Sayın Seyfi Dingil’e öncelikle çok teşekkür ediyoruz. İskenderun’da sıcak bir şekilde karşılandık. Bizler görme Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu olarak birçok branşta faaliyet göstermekteyiz. İskenderun’da gerçekleşen müsabakalara 8 takım katılacaktır. Müsabakalar 22 Kasım’da sona erecektir” dedi.

SPORUN VE SPORCUNUN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Daha sonra konuşan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ise spora ve sporcuya destek olmaya devam edeceklerini belirterek,”Belediye olarak her zaman engelli vatandaşlarımızın yanında olduk olmaya devam edeceğiz. İnşallah Görme engelliler Milli Takımımızı da burada ağırlarız. Sizlere her zaman destek olmaya devam edeceğiz. İskenderun Belediyesi olarak farklı branşlarda binlerce sporcu yetiştiriyoruz. İskenderun’da bu organizasyonunun düzenlenmesi çok önemli “diye konuştu.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKÜR

Daha sonra konuşan İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk ise şampiyonanın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek tüm sporculara başarılar diledi. Yapılan konuşmaların ardından İskenderun Kaymakamı Recep Soytürt ve İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, şampiyonaya katılan sporculara ve kulüp yöneticilerine anı plaketi ve madalyalarını takdim ettiler. Son olarak İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil başlama vuruşunu yaparak müsabakaların fair play çerçevesi içerisinde geçmesini diledi.

TUBA AYYILDIZ
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU BAŞKAN ASİSTANI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir