GMKA’dan devlet destekleri eğitimi

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından merkezi ve yerel düzeyde uygulanan mali ve teknik desteklere ilişkin öncelikler, kapsam, yararlanma koşulları, başvuru için gerekli belgeler gibi hususlarda yatırımcıların bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında Çanakkale’de “Yatırımcılar İçin Devlet Destekleri Eğitimi” düzenlendi.

GMKA tarafından yatırımcılara verilen destekler hakkında bilgilendirmede bulunmak amacı ile düzenlenen “Yatırımcılar İçin Devlet Destekleri Eğitimi” Çanakkale’de yapıldı. Çanakkale İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen eğitime, kâr amacı güden ve kâr amacı gütmeyen paydaşlar katılım sağladı. Katılımcılar yapılan eğitimde; Ekonomi Bakanlığı Destekleri, KOSGEB Destekleri, İŞKUR Destekleri, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Destekleri, TKDK Destekleri ve Kredi Garanti Fonu hakkında bilgi sahibi oldular. Yatırımcılar İçin Devlet Destekleri Eğitimi’nde Çanakkale Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Recai Başaran, Ekonomi Bakanlığı destekleri; KOSGEB Çanakkale Müdürlüğünden Nazım Tuhan, KOSGEB destekleri; Çanakkale İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Mustafa Höke, İŞKUR destekleri; Çanakkale Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünden Caner Çakar, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı destekleri; TKDK Çanakkale İl Koordinatör-lüğünden İletişim Uzmanı Gül Melek Tunusluoğlu, TKDK destekleri ve KGF Balıkesir Şube Müdürü Kubilay Özbay ise Kredi Garanti Fonu hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Düzenlenen eğitim programı ile yatırım yapma düşüncesine sahip, yatırım geri dönüş süresini kısaltmak isteyen ya da yatırımını büyütme, yatırım kârlılığını artırma veya yatırım ile ilgili ihtiyaçlarını giderme düşüncesinde olan toplantı katılımcıları devlet destekleri konusunda detaylı bilgi sahibi olma şansını yakaladı. Kurum temsilcilerince aktarılan bilgiler sonrasında soru-cevap oturumu ile son bulan eğitim programı, katılımcıların farklı destek mekanizmaları konusunda farkındalık düzeyinin artmasına katkıda bulundu.

Sabiha BAŞARAN

Sabiha Başaran

Çapanoğlu Medya Grup’un Yerel Yönetim Asistanı olana Sayın BAŞARAN 01 Ocak 1991 Mut/MERSİN doğumludur. Gaziantep Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji bölümü mezunu ve Gaziantep Üniversitesi’n de formasyonunu tamamlayarak Biyoloji öğretmeni olmuştur. Çapanoğlu medya grup'ta iş yaşantısına devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir