GİRESUN BELEDİYESİ 2019 BÜTÇESİ ONAYLANDI

Giresun Belediyesi 2019 yılı bütçesi onaylandı. Belediye 2019 yılı bütçesinde tarifelere zam yapılmadı.

Belediye Meclisi, 2019 yılı bütçesini görüşmek üzere Belediye Başkanı Kerim Aksu başkanlığında toplandı.

Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından hazırlanan Giresun Belediyesi 2019 yılı bütçesi üyelerin görüşüne sunuldu. 2019 yılında gider bütçesi 190 milyon lira olurken, gelir bütçesi 172 milyon lira olarak tespit edildi. Gelir gider arasındaki 18 milyon liralık farkın borçlanma ile sağlanması kararlaştırıldı. 2019 yılı bütçesi üzerinde AKP adına Leyla Ayhan Bektaş, Fahri Uzun söz alarak bazı eleştirilerde bulundular.

TARİFELERDE ARTIŞ YOK

Belediye Başkanı Kerim Aksu, ülkede her kesimi etkileyen bir ekonomik kriz yaşandığına dikkat çekerek; “Son zamanlarda fiyatı yüzde ellinin altında artan mal ve hizmet var mı? Yok. Kriz devlet yatırımlarını da etkiledi. Ekonomik kriz en fazla vatandaşlarımızı olumsuz etkiledi. Bunun için tüm imkanları zorlayıp vatandaşlarımıza bir kolaylık sağlamak amacıyla 2019 yılı tarifelerini artırmadık. Tüm tarifeler 2018 fiyatları ile sabit tutulmuştur. Bu kararımızla birlikte vatandaşımıza yüzde 25’lik bir destek sağlamaya çalıştık. Geçen yıla oranla yüzde 12 dolayında bütçemizi artırdık. Giresun’umuza hayırlı olsun. Bütçeyi hazırlayan ve katkı sağlayan tüm arkadaşlara,  tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum“ şeklinde konuştu.

Belediye Meclisi 5 Aralık 2018 saat 14:00’de toplanmak üzere sona erdi.

EBRU BEKEN DİNÇEL
NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI
YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir