Gerze’de Bir İLK!!!

 

 10 Kasım Atatürk Haftası vesilesiyle Gerze Belediyesi, Sinop GHSİM ve Sinop Satranç İl Temsilciliği tarafından Satranç Turnuvası düzenlendi.

    İlçemizde faaliyet sürdüren Bodrum Cafe&Düğün Salonu’nun ev sahipliği yaptığı organizasyonda Sinop ili ve ilçeleri olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından yarışmacılar kıyasıya mücadele ederken turnuvada açılışı Belediye Başkanımız Osman BELOVACIKLI gerçekleştirdi.

 


Belediye Başkanımız gerçekleştirdiği açılış konuşmasında; “Bu organizasyonu ilçemizde ilk kez gerçekleştiriyoruz. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ölümünün 79.yıldönümü vesilesiyle gerçekleştirilen bu etkinlikte sizlerden ATA’mızı içinizde en derin duygularla hissetmenizi istiyorum.Sizler bu ülkenin geleceğisiniz.Satranç sporuda sizin gibi çocuk ve gençlerimizin zeka gelişiminde oldukça faydalı bir spordur.Bu sene ilk kez gerçekleştirilen bu etkinliği Uluslararası seviyeye çıkartarak daha kapsamlı ve adından söz ettirecek organizasyonlar düzenleyeceğime sizlere söz veriyorum. Son olarak ise yarışacak tüm katılımcılara teşekkür ederek başarılar diliyorum.” Dedi.

  Programda katılımcılara Belediyemiz tarafından “Atam İzindeyiz” t-shirt’leri verilirken gerçekleştirilen anlamlı organizasyonun hakem heyetini Türkiye Satranç Federasyonu’ndan Emin Kadir CİVLEZ, Ömer TEKİN ve Ergün KAYNAR oluşturdu.A,B ve C olmak üzere üç farklı kategoriden oluşan  turnuva yoğun katılım sebebiyle yaklaşık olarak 10 saat sürerken çocuk, genç ve yetişkinlerimiz kıyasıya mücadele etti.Turnuvada dereceye giren yarışmacılara madalyalarının yanında Belediyemiz tarafından Yarım Altın, Çeyrek Altın, Tablet ve mp3 çalar gibi ödüllerde takdim edildi.

 

    Belediye Başkanlığı olarak gerçekleştirilen bu anlamlı ve özel etkinlikte Sinop GHSİM, Sinop Satranç İl Temsilciliği ve ev sahipliğinden dolayı Bodrum Cafe&Düğün Salonu’na teşekkür eder, saygılar sunarız.

 

SULTAN AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir