gençlik eğitim merkezleri deneme sınavı

12 ilçede 14 şubesiyle hizmet veren Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezleri’nde lise ve üniversiteye hazırlanan öğrenciler yeni sınav sistemine göre deneyim kazanıyor.

Gençlik Eğitim Merkezleri’nden 11 bin kişilik deneme sınavı

Gençlik Eğitim Merkezleri’nde öğrenciler yeni sınav sistemine alışıyor

Adana’da dar gelirli öğrencilere eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla faaliyet yürüten Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezleri’nde yeni sınav sistemine uygun ilk deneme sınavına yaklaşık 11 bin öğrenci katıldı. Liseye ve üniversiteye hazırlık kurslarına ücretsiz olarak devam eden öğrenciler, 12 ilçedeki 14 şubesiyle hizmet veren Gençlik Eğitim Merkezleri’nde yeni sisteme göre yapılacak sınavlar için deneyim kazandı.
Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik, Spor ve Basın Yayın Daire Başkanlığı’na bağlı olarak dar gelirli öğrencilere eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Gençlik Eğitim Merkezleri’nde, 6, 7 ve 8’inci sınıflar Liseye Geçiş Sistemi’ne (LGS) göre, 10,11 ve 12’inci sınıflar ile mezun gruplar Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) ve Temek Yeterlilik Testi (TYT) kriterlerine göre deneme sınavına girdi. Gençlik Eğitim Merkezleri’nin tüm şubelerinde eş zamanlı yapılan deneme sınavlarında öğrenciler, öğretmenlerinin gözetiminde kendilerine dağıtılan kitapçıklardaki soruları cevaplandırdı.
Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezleri’nde dönem boyunca 20 deneme sınavı planlandığını, bunlardan ilkinin sorunsuz gerçekleştirildiği, öğrencilerin yeni sistemine göre deneyimlerini attıracak deneme sınavlarda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verileceği belirtildi.

NURİYE YILDIRIM

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKAN ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir