Gençlere Başkan sürprizi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Gençlik Festivali için Türkiye’nin dört bir yanından kente gelerek İnciraltı Kent Ormanı’nda çadır kuran üniversite öğrencilerini ziyaret etti; bayramlarını kutlayıp onlarla oyun oynadı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle düzenlenen Gençlik Festivali için İzmir’e gelen öğrencilere sürpriz ziyarette bulundu. İnciraltı Kent Ormanı’nda çadır kuran gençlerin sabah kahvaltılarına eşlik eden Başkan Kocaoğlu, onlarla bol bol sohbet etti. Türkiye’nin farklı kentlerindeki üniversitelerde okuyan gençlere üniversite anılarını anlatan Aziz Kocaoğlu, festivalin bir parçası olan oyun ve spor aktivitelerine de katıldı; Ege Üniversitesi Bayındır Meslek Yüksek Okulu Peyzaj Bölümü öğrencisi Ceren Arslan’la tavla, 9 Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi öğrencisi Gizem Yağcıoğlu ile de masa tenisi oynadı.
Atamıza layık olmaya çalışıyoruz
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle ilk kez “İzmir Gençlik Festivali” adı altında 3 günlük büyük bir organizasyona imza attıklarını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “2005 yılında başlayıp 2006’da bitirdiğimiz, Türkiye’nin insan eliyle yapılmış en büyük kent ormanında bir gençlik kampı yapalım dedik. Bu sene ilk defa böyle bir projeyi hayata geçiyoruz. Umarım gençlerin daha fazla katılımıyla bu festival yıllar boyu sürecek. İnciraltı da bu etkinlik için çok ideal bir yer”dedi.
19 Mayıs gibi ulusal bayram günlerini herkesin coşkuyla kutlaması gerektiğini söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, “En önemlisi de, içinden geçtiğimiz bu zor süreçte Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetine daha sıkı sarılmamız ve bunu haykırabilmemiz.. Özellikle böyle günlerde bunu çok anlamlı buluyorum. Biz de İzmir olarak bu bayramı gençlerle birlikte kutlayarak hep birlikte Atamıza layık olmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
Hem eğlenceli hem güvenli
3 günlük İzmir Gençlik Festivali’ne katılan öğrenciler için her şey Büyükşehir Belediyesi tarafından eksiksiz düşünüldü. Sadece çadırlarını getiren gençlere, festivalde wi-fi, telefon şarjı, sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeği, gün boyunca atıştırmalıklar, su ve sıcak içecek ikramı, duş ve tuvalet, spor etkinlikleri, kütüphane çadırı ve halı saha gibi pek çok olanak sunuluyor. İnciraltı Kent Ormanı’ndaki kamp alanında 24 saat aralıksız güvenlik, görevli personel ve sağlık ekibi görev yapıyor. Alanda ayrıca bir itfaiye aracı da hazır bulunduruluyor.

Recep ARSLAN

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir