GEMLİK BELEDİYESİNDEN ÜNİVERSİTEYE ÇALIŞMA SALONU

Eğitim alanında son yıllarda yaptığı çalışmalarla taraflı tarafsız her kesimin taktirini kazanan Gemlik Belediyesi, Üniversite’ye de yatırım yapacak.

Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık Yerleşkesi’nde yurtlarda kalan ve yerleşke içerisinde öğrenciler için çalışma binası yapacak. Yerleşkenin kurulmasından itibaren küçük bir salonda ders çalışmak zorunda kalan öğrenciler, Gemlik Belediyesinin sorumluluk almasıyla, büyük salona kavuşacak.

Sunğipek döneminde kullanılan yurtların karşısında bulunan binayı restore edecek olan Gemlik Belediyesi, çalışma salonu ile tüm öğrencilerin bu anlamdaki ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor.

Konu ile alakalı açıklama yapan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, ‘’Öğrencilerimiz çok dar salonda çalışmak zorunda kalıyorlardı. Ülkemizin geleceği, üretken zekâdan geçmektedir. Bunun da yolu eğitim imkânlarını yükseltmekten geçer. Gözümüzün önündeki soruna da ülkemiz ve geleceğimiz adına çözüm bulmamız gerekiyordu.

Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık Yerleşkesinde Sunğipek döneminden kalma sağlam binada yapacağımız çalışma sonrası, çağın gereklerini karşılayacak çalışma salonunu oluşturacağız. Ülkemizin geleceği, bizlerin güvencesindedir.

Hem öğrencilerimiz daha rahat çalışma imkânı bulacak, hem de Bağımsız Üniversite adına bir adım daha atılmış olacak. Bilindiği gibi Merkezi Gemlik asım Kocabıyık Yerleşkesi olmak üzere Bölge Üniversitesi için birlikte hareket etme kararı aldık. Bu karar ile birlikte somut adımları da atmaya başladık. Beş Bin Mevcuda ulaşarak bu hamleyi üç ilçe olarak başarmayı arzuluyoruz. Gemlik belediyesi tarafından yapılacak olan çalışma salonu, hem bugün öğrencilerimizin önemli bir sorununu ortadan kaldıracak, hem de Bağımsız Üniversitedeki mevcuda da hizmet verecektir’’ dedi.

Yılmaz sözlerinin sonunda ise, Gemlik Asım Kocabıyık Yerleşkesine, Gemlik Belediyesi tarafından yatırımların aralıksız olarak devam ettirileceğinin altını çizerek, Gemlik Belediye Meclisine de sunarak farklı yatırımları da Üniversiteye kazandıracaklarını vurguladı. Belediye Başkanı detayları ileriki günlerde kamuoyuyla paylaşacak.

 

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir