GELECEĞİN FUTBOLCULARI BOZYAZI’DA YETİŞİYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından spora ve sporcuya verilen destek hız kesmeden devam ederken, destekler kapsamında Bozyazı’da açılan Futbol Akademisi sayesinde geleceğin futbolcuları Bozyazı’da yetişiyor.

Transfere bile başladı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz tarafından kent genelinde spora ve sporcuya verilen destek hız kesmeden devam ediyor. En uzak ilçelere kadar uzanan destekler kapsamında Mersin merkezden kilometrelerce uzakta, Bozyazı’da gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutarak sporu sevdirme amacıyla kurulan Büyükşehir Belediyesi Bozyazı Futbol Akademisi, geleceğin futbolcularını Bozyazı’da yetiştiriyor.

Usta öğreticilerin görev aldığı akademide, toplam 3 grup öğrenci eğitim alıyor. 140 öğrenci, Bozyazı Futbol Akademisi’nde sporcu ahlakı ve futbolun tekniklerini Büyükşehir Belediyesi eğitmenleri aracılığıyla öğreniyor. Ortaokul ve lise öğrencilerinden oluşan geleceğin futbolcuları, aldıkları eğitimle yeteneklerini geliştirerek, kendilerini profesyonel futbol hayatına hazırlıyor. Yetenekli gençlerin, kendilerine sağlanan imkanlarla futbol eğitimini tamamlayıp geleceğin futbolcusu olabilmek için kıyasıya mücadele ettiği akademide, antrenörler ise bu gençlerin gelecekte Bozyazı’nın futbol altyapısında önemli bir rol üstleneceğini iddia ederek, verilen destek ve sağlanan imkanların boyutunu gözler önüne seriyor.

Öğrenim gördükleri okullarda eğitimlerini sürdüren öğrenciler, bir taraftan da tatil günlerinde ve okul çıkışlarında akademide ter dökerek koydukları hedefe emin adımlarla ilerliyor.

Kayıtların günden güne arttığı akademide futbol eğitimi alan öğrencilerinden biri Ankara Keçiörengücü’ne transfer olurken, bir öğrencinin Fenerbahçe’ye transferi için haber bekleniyor olması ise Bozyazı futboluna umut vadediyor.

İlçede büyük yankı uyandırdı

Akademide yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Mersin Büyükşehir Belediyesi Bozyazı Futbol Akademisi Antrenörü Ahmet Toğçuoğlu,“Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz tarafından Bozyazı’da açılan Futbol Akademisi, ilçedeki spor yapmak isteyen tüm genç öğrencilere büyük bir imkan oldu. Biz de burada sağlanan imkanları en iyi şekilde değerlendirerek gençlerimize sahip çıkıyoruz. Gençlerimizi sokaklardan ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için tüm gücümüzle çabalıyoruz. İlçemizde açılan akademi büyük bir yankı uyandırdı. Gösterilen ilgi ve alaka ile ailelerden aldığımız olumlu desteklerden dolayı oldukça mutluyuz” diye konuştu.

Gençler futbolu burada öğreniyor

Profesyonel futbol eğitimini Büyükşehir Belediyesi Bozyazı Futbol Akademisi’nde almaya başladığını anlatan 14 yaşındaki Ahmet Anıl Topçuoğlu, “Bozyazı doğumluyum. Futbol Akademisi’nde futbol öğreniyoruz. Daha önce mahallemizde oynuyorduk ama burada daha profesyonel şekilde futbol oynuyoruz. Ben özellikle pas konusunda kendimi burada geliştirdim. Hocalarımız da bize oldukça iyi davranıyor ve onların emeklerini de boşa çıkarmayacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a bize bu imkanları sağladığı için teşekkür ediyoruz. Bu imkanları bize vermeselerdi belki de bir daha futbol oynayamayacaktık” derken, akademi öğrencilerinden Serkan Şafak ise, “Burada dışarıdaki zararlı ve kötü alışkanlıklardan uzak olarak futbol oynuyoruz. 2 senedir Bozyazı Futbol Akademisi’nde eğitim alıyorum. Hocalarımız bize çok büyük katkılar sağlıyor ve biz de yeteneklerimizi geliştiriyoruz. Böyle bir imkana sahip olduğumuz için kendimizi çok şanslı hissediyoruz. Sayın Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a ailemiz ve buradaki diğer arkadaşlarım adına bize bu imkanları sunduğu için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir