FIRAT ÜNİVERSİTESİNDE TUSİAD “BU GENÇLİKTE İŞ VAR” GİRİŞİMCİLİK PANELİ DÜZENLENDİ…

TÜSİAD’ın Türkiye’nin büyümesi ve kalkınmasında aktif rol oynayacak, vizyoner üniversite öğrencilerine iş dünyasının deneyimlerimden faydalanabilecekleri bir süreç deneyimi sunmak amacıyla düzenlediği “Bu Gençlikte İŞ Var!” projesi kapsamında, TÜSİAD üyeleri Fırat Üniversitesi öğrencileriyle düzenlenen Panel de bir araya geldiler.

TUSİAD, Fırat Üniversitesi Rektörlüğü, Fırat Teknokent ve Fırat Üniversitesi Teknoloji Ar-Ge ve Girişimcilik Öğrenci Topluluğu organizasyonunda Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen Girişimcilik paneline, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Cebeci,  Teknoloji Fakültesi dekanı Prof. Dr. Hakan Özpolat, Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Erhan Akın, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve BGİV Çalışma Gurubu Başkanı Can Yücaoğlu, Mazars Denge CEO’su Dr. İzel Levi Çoşkun, Viral King Kurucu Ortak Kemal Aapydın, öğretim üyeleri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Programda konuşan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Ülkemizin en önemli kuruluşlarından biri olan TUSİAD’ı Fırat Üniversitesinde ağırlamaktan ve Üniversite ile işbirliği içinde görmekten memnuniyet duyduğunu belirtti.

Rektör Prof. Dr. Demirdağ, “Fırat Üniversitesi TUBİTAK tarafından her yıl açıklanan girişimcilik ve yenilikçilik endenksindeki ilk 50 üniversite arasında yer bulmakta ve girişimcilik performansını yükseltmektedir. 46 bin öğrencisi ve 2000 civarındaki akademisyeni ile ismini aldığı Fırat nehri gibi bölgesine akademik kaynak olan, pek çok Üniversitenin kuruluşunun çekirdeğini oluşturan bir kurumdur.

Göreve geldiğimiz andan itibaren akademik girişimcilik ve genç nitelikli girişimciliği destekledik. Üniversitemizde Fakülteler ve Yüksek okullar seviyesinde girişimcilik derslerini güncel bir şekilde uyguluyoruz. Girişimcilik ve Yenilikçilik Yüksek Lisans programımız Türkiyedeki ilklerdendir. Ayrıca Öğretim üyelerimiz Elazığ ilinde iş kurmak amaçlı girişimcilik eğitimlerine de destek vermektedir.

Teknogirişim Sermaye Desteği programında 2015 yılında en çok başvuru yapan Üniversite ve il olduk. Biz, nitelikli, katma değer odaklı ve inovatif girişimleri hedefleyerek Lisans ve Yüksek Lisans öğrencilerimizi motive edecek TUBİTAK destekli eğitim ve programlarına sahibiz.

Türkiyedeki TUBİTAK destekli 22 Bireysel Genç Girişimci programından birini biz uyguluyoruz. Performans olarak elde edilen sonuçlar Ülke ortalamasının çok üstünde olduğumuzu gösteriyor.

3 yıldır TUSİAD ile birlikte “Bu gençlikte İş var” programı kapsamında yapılan işbirliği de bizim bu perfomansımızı desteklemektedir” dedi.

Konuşmaların ardından TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve BGİV Çalışma Gurubu Başkanı Can Yücaoğlu, günün anısına Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ile Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Erhan Akın’a plaket takdim ederken, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ da TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Can Yücaoğlu’na plaket takdiminde bulundu.

Konuşmaların ardından TUSİAD üyeleri Girişimcilik Panelinde öğrencilerle bir araya geldi

Sultan AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir