FIRAT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. KUTBEDDİN DEMİRDAĞ, 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI…

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ,  Atatürk’ün 24 Kasım 1928’de “Başöğretmen” sıfatını alması vesilesiyle, 24 Kasım gününün her yıl Öğretmenler Günü olarak kutlandığını ifade ederek, bütün öğretmenlerin bu anlamlı gününü gönülden kutladığını belirtti.

 Prof. Dr. Demirdağ, “Öğretmenlerimizin ülkemizin dört bir yanında nasıl fedakarca görev yaptıklarını görüyoruz, biliyoruz. Geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın eğitimi uğruna verdikleri emekleri büyük bir takdir ve şükranla karşılıyoruz.

Öğretmenlerimiz ve öğretim elemanlarımız dün olduğu gibi bugün de gençlerimizin milli ve manevi değerlere sahip, kendine güvenen, özgür düşünen bireyler olarak yetişmelerinde; önemli bir yere sahiptirler.

Bizler, içinde bulunduğumuz şartlar ve imkânlar ne olursa olsun öğrencilerimize en iyi eğitim-öğretimi vermeye; onlara daha iyi bilgiyi öğretmeye ve donanımlı bireyler olarak yetiştirmeye gayret etmekteyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor; bu vesileyle emekli öğretmenlerimize sağlıklar diliyor, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi de rahmetle anıyorum” dedi.

SULTAN AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir