FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÇİFTÇİ EĞİTİM MERKEZİNDE “DAMIZLIK HAYVAN SEÇİMİ VE ÖZELLİKLERİ” SERTİFİKA TÖRENİ DÜZENLENDİ…

Fırat Üniversitesi Tarım ve Hayvancılık Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü DAP Çiftçi Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen “Damızlık Hayvan Seçimi ve Özellikleri” eğitimine katılan 30 yetiştiriciye sertifikaları verildi.

Fırat Üniversitesi Çiftçi Eğitim Merkezi Konferans Salonunda yapılan sertifika törenine, TAHAM Müdürü Prof. Dr. Necmi Özdemir, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Başkanı Ümit Fırat Turan, TAHAM Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa İssi, Veteriner Fakültesi Öğretim üyeleri ile hayvan yetiştiricileri katıldı.

Fırat Üniversitesi TAHAM Müdürü Prof. Dr. Necmi Özdemir, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından, Tarımsal Eğitim Projesi kapsamında finanse edilen 2017 yılı eğitimlerinin sonuncusunu düzenlediklerini belirterek, 2017 yılı içerisinde üretici ve yetiştiricilere yönelik olarak 30 eğitim programı düzenlediklerini söyledi.

2018 yılı içerisinde de çok sayıda eğitim programı planladıklarını belirten Prof. Dr. Özdemir, özellikle Arıcılık konusunda eğitim programı yapılması yönünde çok istek geldiğini, bu doğrultuda 2018 yılında Arıcılık konusunda üretici ve yetiştiricilere yönelik eğitim programı düzenleyeceklerini kaydetti.

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Başkanı Ümit Fırat Turan ise, Fırat Üniversitesine bu desteklerinden dolayı teşekkür ettiğini belirterek, Elazığ’ın ilçe ve köylerinde yaşayan halkın çoğunun büyük ve küçükbaş hayvancılıkla geçimlerini sağladıklarını, bu eğitimlerin yetiştiriciler için önemli olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından eğitim programlarına katılan üretici ve yetiştiricilere, sertifikaları verildi.

Sultan AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir