Fırat EDAŞ’tan Temelli Caddesi’ne 1,6 Milyon TL’lik Dev Yatırım

Fırat EDAŞ Malatya İl Müdürlüğü, kaliteli enerjiyi kesintisiz sunma hedefiyle Malatya’da yatırım çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Temelli Caddesi; Zaviye, Koyunoğlu, Şeyh Bayram ve Özalper Mahalleleri’nde 1,6 Milyon TL’lik yenileme ve bakım çalışması yapıldı.

 

Fırat EDAŞ Malatya İl Müdürlüğü tüketicilerine kaliteli ve kesintisiz enerji sunmak amacıyla bakım-onarım ve yenileme çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda, Malatya Merkezde; enerji ihtiyaçlarını karşılamak ve arıza kaynaklı kesintileri minimize edecek önlemler almak amacıyla TEİAŞ tarafından tesis edilecek olan trafo merkezinden şehrin merkezine kadar bulunan bölgede yeni hatlar tesis ediliyor ve ekonomik ömrünü doldurmuş olan hatlar şehrin modern görüntüsüne uygun olarak yenileniyor.

Son olarak, Temelli Caddesi; Zaviye Mahallesi, Koyunoğlu Mahallesi, Şeyh Bayram Mahallesi ve Özalper Mahallesi’nde 18 bin metre OG, 2 bin metre AG kablo tesisi ile AG saha dağıtım panoları yenilendi ve bölge yeni bir görünüme kavuştu.

 

Sultan   AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir