FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

Daha yeşil bir Türkiye için Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Geleceğe Nefes Ağaçlandırma Projesi diyerek başlattığı, fidan kampanyasına Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam da destek oldu. 
Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayip Erdoğan’ın himayelerinde ‘Geleceğe Nefes’ olabilmek için Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, kurum amirleri ve öğrencilerle birlikte Mimar Sinan Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nde fidanları toprakla buluşturdu.  Öğrencilerle birlikte  fidan dikimini gerçekleştiren Çam, daha sonra öğrencilerle birlikte toprakla buluşan her fidana ilk can suyunu da verdi.
Covid-19 tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen fidan dikimi ilçemizde olduğu gibi tüm Türkiye de saat 11.11’de gerçekleştirildi. Bu yıl Azerbaycan, Bosna-Hersek, Malta, Kosova, Senegal, Kazakistan ve Ukrayna gibi 30 ülkenin de katılımıyla 83 milyon fidan aynı anda toprakla buluştu. Ekonomik, ekolojik ve sosyal açıdan büyük öneme sahip ormanlarımızı korumak, sürdürülebilir şekilde yönetmek ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla yapılan etkinlik gelecek nesillere bırakılan en önemli miras olarak yerini aldı.
Fidan dikimi sonrası Kaymakam/Belediye Başkan V. Hüseyin Çam ilçemizde ilk olma özelliği taşıyan belediyemizin serasını ziyaret ederek, oradaki çalışanları ziyaret etti. 150 bin tohumun filizlendiği serada çalışmalara tüm hızıyla devam edildiğini vurgulayan Çam,”Geleceğimize nefes olmayı sürdüreceğiz. Ekilen her fidan yarın bizlere nefes ve yaşam olarak dönecektir.” dedi.

KIZILTEPE BELEDİYESİ

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir