F.Ü VETERİNER FAKÜLTESİ DEKANLIĞI İLE TJK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI…

Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanlığı ile Türkiye Jokey Kulübü Genel Müdürlüğü arasında “Veteriner Fakültesi Öğretim Üyelerinin At Hastalıkları Konusunda TJK’ya Bilimsel Destek Vermeleri” konusunda işbirliği protokolü imzalandı.

Rektörlük Makamında Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ile Hipodrom Müdürü Erdoğan Temiz arasında imzalanan protokol gereği, Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğrenci ve Öğretim üyelerinin Türkiye Jokey Kulübü’nün Elazığ’da bulunan at hastanesinde klinik uygulama yapmaları, Öğretim üyelerinin ise TJK’da görülen vakaların tedavileri ve at hastalıkları konularında TJK’ne bilimsel destek vermelerini içermektedir.

Konu ile ilgili açıklama yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, protokolün amacının Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğrencilerine at hekimliğini özendirmenin yanında öğretim üyelerinin ve öğrencilerin TJK’ya ait at hastanesinde klinik uygulamalar yapmasını sağlamak olduğunu belirtti.

Türkiye Jokey Kulübü adına protokolü imzalayan Elazığ Yurtbaşı Hipodromu Müdürü Erdoğan Temiz ise, protokol kapsamında Türkiye Jokey Kulübü at hastanesini; Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğrenci ve Öğretim üyelerine eğitim ve öğretim hastanesi olarak kullandırmayı amaçladıklarını belirterek, protokolün oluşmasında emeği geçen Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kuruluna, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ile Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sadık Yılmaz’a teşekkür etti.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETM KURULU BASKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir