Ezine MYO’da Mezuniyet Coşkusu Yaşandı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ezine Meslek Yüksekokulu 2016- 2017 mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Yahya Çavuş Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen törene öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Tören, öğretim üyelerinin ve öğrencilerin kortej yürüyüşüyle başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasını ardından törene ÇOMÜ Müzik Öğretmenliği Bölümü öğrencileri Mehmet Cavbin, Umut Celhan ve Cem Barışçı’nın sundukları müzik dinletisiyle devam edildi.

Mezun öğrenciler adına Turizm ve Seyahat Hizmetleri Bölümü öğrencisi Aysu Şahintepe konuştu. Şahintepe konuşmasında mezun olmanın en güzel veda olduğunu söyledi.

Ezine Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mehtap Özden ise yaptığı konuşmada mezun olan öğrencilere, hayatlarının bir dönemini kapatıp yeni bir döneme başladıklarını belirterek, başarılar diledi.

Konuşmaların ardından öğrencilere mezuniyet belgelerinin takdimi yapılırken yüzlerde mezun olmanın haklı gururu vardı.

Mezuniyet belgelerinin takdiminin ardından sıra günün en heyecanlı anına geldi; kep atmaya. Geri sayım başladı, kepler büyük bir coşku ve umutla geleceğe fırlatıldı.

Halil İbrahim DİNÇEL

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir