Ezine MYO’da Devir Teslim Töreni Gerçekleştirildi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ezine Meslek Yüksekokulu’nda (MYO) devir teslim töreni gerçekleştirildi. Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mehtap Özden, Ezine MYO Yahya Çavuş Yerleşkesi’nde düzenlenen törenle görevini Doç. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu’na devretti.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer; Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna, İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb. Gürkan Irak, İlçe Emniyet Müdürü Alper Pasinli ile akademisyenlerin katıldığı törende Yrd. Doç. Dr. Mehtap Özden’e hizmetlerinden ötürü teşekkür etti.

Göreve başladıkları dönemde Ezine MYO’da bir bina dışında hiçbir şey olmadığını anımsatan Rektör Prof. Dr. Yücel Acer “Bu bir ortaöğretim kurumu için bile yetersiz bir durumdu. Kaldı ki bir üniversiteden bahsediyoruz. Öğrenciler içerisinde sadece ders görebilecekleri bir binayla yetinemezlerdi. Burada ciddi çalışmalar yapılması gerekiyordu. İlk olarak öğrencilerin rahatça spor yapabilecekleri alanlar oluşturmayı planladık. Öte yandan buranın görsel olarak güzelleştirmek amacındaydık. Mehtap Hoca sınırlı sayıda kadın hocalarımızdan bir tanesiydi. Beklentilerin ötesinde bir çalışma gösterdi. Burada yönetim olarak yapmak istediklerimize ciddi destek sağladılar. Asla yeterli olmamakla birlikte eskisine nazaran daha seçkin bir ortam görüyorum. Bütün bunlar emek gerektirdiği kadar tercih gerektiriyor. Elinizde, devletin verdiği parayı nereye harcayacağınız konusunda bir takdir yetkiniz var. Bu takdir yetkisini yerinde ve doğru kullanırsanız daha iyi noktalara gidersiniz” dedi.

Görevini Doç. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu’na devreden Yrd. Doç. Dr. Mehtap Özden desteklerinden ötürü Rektör Prof. Dr. Yücel Acer ve Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu’na teşekkür ederek Erenoğlu’na görevinde başarılar diledi.

Tören çiçek ve plaket takdimiyle sona erdi.

 

 

Sultan AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir