ESKİŞEHİRLİLERDEN HALK SÜT’E BÜYÜK İLGİ

Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal kalkınmaya destek olmak ve Eskişehir halkının sağlıklı, ekonomik ve doğal süt tüketmesi amacıyla başlattığı Halk Süt Projesi’ne ilk gününde vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Birçok büfede sütler öğle saatlerine kadar tükendi. Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Halk Süt Projesi kapsamında süt satışları 17 Aralık Pazartesi günü başladı. Mahmudiye Çifteler Han İlçeleri Süt Üreticileri Birliği ve Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliği ile yaşama geçirilen Halk Süt Projesi’nde Eskişehirli üreticiden alınan sütler, her türlü kontrolden geçirilip pastörize günlük süt olarak sağlıklı ve doğal bir şekilde Eskişehir halkına ulaşıyor. Eskişehirlilerin Halk Süt’e göstermiş olduğu yoğun ilgiye teşekkür eden Başkan Büyükerşen, “Bu proje ile hem Eskişehirli üreticimiz kazanacak hem de hemşehrilerimiz sağlıklı, yağı alınmamış, doğal süt tüketme imkânına sahip olacak. Süt satışının ilk gününde beklediğimizin çok üzerinde bir ilgiyle karşılaşmamız da bu projenin halk nezdinde ne kadar karşılığı olduğunu gösteriyor. Kıymetli hemşehrilerim şunu bilsinler ki onlar talep ettikçe biz yeni projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz.” dedi.
İlk günden Halk Süt’e büyük ilgi gösteren Eskişehirliler ise sütün piyasadaki örneklerine göre çok daha ucuza satıldığını belirterek Başkan Büyükerşen ve ekibine teşekkür ettiler.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir