ESKİŞEHİR LİDER İŞ ADAMLARI DERNEĞİ

 Eskişehir Lider İş Adamları Derneği (ELİD) Mete Yılmaz başkanlığında kuruldu.
Derneğin ilk toplantısı Özdilek Sanat Merkezi’nde basın mensupları ve 51 kişilik yönetim kurulu katılımıyla gerekleşti. Günümüzde birçok iş adamı derneği olduğunu dile getiren Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Ali Emre Sarar, “Bu derneklerin her biri çok önemli projeleri hayata geçiren, çok değerli fikirlere sahip derneklerdir” şeklinde konuştu.
Kendilerinin bir boşluğu doldurmak için bir araya gelmediklerini ifade eden Emre Sarar, “Biz farklı olmak ya da farklı söylemler geliştirmek adına da kurulmadık. Eskişehir’i seven hemşehricilik bilincini daha da geliştirmek isteyen sorumluluk sahibi, şehrini ve şehirde yaşayanları seven iş adamları olarak bir araya gelmemizin öncelikli ve vazgeçilmez amacı sosyal sorumluluğumuzu örgütlü bir şekilde yerine getirmektir” dedi.
Bugüne kadar alışılmış olduğu üzere şehrin ve ülkenin siyasetçilerine yol göstermek niyetinde olmadıklarını kaydeden Sarar, “Her siyasi görüşten, her iş kolundan iş adamı olarak şehrin ihtiyacı olan sorumluluk sahibi sosyal projeleri birer birer yerine getirmek için bir araya geldik. Bu projeleri tek başımıza hayata geçirmenin imkansızlığını ve güçlülüğünü biliyoruz. Hem proje fikrine sahip olanların bize proje fikrini ulaştırması, hem hayata geçirdiğimiz projelerin kamuoyunda karşılık bulması adına siz değerli basın mensuplarımızın desteğine ihtiyacımız olduğunu söylemek istiyorum” dedi.
Mete Yılmaz Başkanlığındaki yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:
Mete Yılmaz Başkan, Serkan Gülel Başkan Yardımcısı Sosyal Sorumluluk Proje, Fahri Yörük Başkan Yardımcısı Medya Planlama, Cem Güven Başkan Yardımcısı Kurul ve üyelerden Onur Oskay Genel Sekreter, Tuna Aydınmakina Yönetim Kurulu üyesi sayman, Mustafa Şeker Yönetim Kurulu üyesi.
Yüksek İstişare Konseyi; Ali Emre Sarar Başkan, Hüsniye Tali Başkan Yardımcısı, Ender Banaz Başkan Yardımcısı,
İbrahim Eldem Başkan Yardımcısı, Niyazi Özçelik Başkan Yardımcısı, Metin Koçak Sekreter, Mutlu Kırçıl Sekreter.

 

NEJLA KIZILGÜL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir