ESKİŞEHİR’ DE PANAYIR HEYECANI

Eskişehir’in Sarıcakaya ilçesi, geleneksel olarak düzenlenen ‘Kültür ve Turizm’ panayırı başladı. 28 Eylül 1 Ekim 2017 tarihinde gerçekleşecek olan panayırda ilçeye getirilen üç adet deve ile iki midilli atı herkesin ilgi odağı oldu. İlçe halkı develer ve midilli atlarıyla bol bol hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.

Sarıcakaya Belediyesi’nin bu yıl ki geleneksel panayırı, 28 Eylülde başlayıp 1 ekim 2017 tarihinde son bulacak. Konuya ilgili olarak Sarıcakaya Belediye Başkanı Faruk Güler, her yıl olduğu gibi bu sene de panayıra firma sahiplerinin büyük ilgi gösterdiğini söyledi.

Güler, panayırın Hürriyet Caddesi üzerinde düzenleneceğini kaydederken “Kültür ve Turizm panayırı Hürriyet Caddesinde kurulacak. Panayır alanında, giyim, zücaciye, ev tekstili, mefruşat, el işi ürünler sergilenecek ve çeşitli eğlenceler düzenlenecek. Ayrıca bu yıl ilk kez Turizm alanında kullanılan develer ve midilli atlarımız bulunmakta. Şimdiden halkımızın ve özellikle çocuklarımızın ilgi odağı oldu. Geçmişten gelen önemli kültürel değerlerden olan panayır etkinliğini geleneksel özelliğiyle yaşatmaya çalışmaktayız. İnsanları bir araya getirerek bu kültürü paylaşıp, bunu da yeni kuşaklara aktarmaya devam edeceğiz” dedi. Turizm develerinin işletmeciliğini yapan Samet Yalçın da, bu sene ilk kez Sarıcakaya  Panayırına katıldıklarını belirterek “Umarım işlerimiz bereketli olur. İlk kez katıldığımız için burada yoğun ilgi görüyoruz” dedi.

Nejla KIZILGÜL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir