Engelleri Aşanlar Sinop’ta Bir Araya Geldi

Engelleri Aşanlar Sinop’ta Bir Araya Geldi

Üniversitemiz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programı duygu dolu anlara sahne oldu.

Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen programa; Sinop Valisi Hasan İPEK, eşi Gülten İPEK, Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Halil ALTINTAŞ, İl Emniyet Müdür Ercan DAĞDEVİREN, kurum amirleri, öğrencilerimiz, vatandaşlar ve etkinliğin onur konuğu olan Engelli ailelerimiz katıldılar.

Programın açılış ve selamlama konuşmasını yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Melih KELEŞ, Engelli bireyleri sosyal hayata kazandırmanın en büyük amaçları olduğunu belirtti.

Ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Özel İlkevim Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri tarafından hazırlanan gösteriler, katılımcılar tarafından büyük bir ilgi ile takip edildi.

Programın ikinci bölümü, Üniversitemiz ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Sinop Merkez ve sekiz ilçemizde belirlenen engelli vatandaşlarımız ve ailelerinin hayat öykülerinin anlatıldığı video gösterimi ile devam etti.

Sevgi, gayret, başarı ve yetenekleriyle engelleri aşan ailelerimizin videoları izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

İzlenen videoların ardından etkinliğin onur konuğu olan Engelli bireylerimiz ve ailelerine günün anısına plaket takdiminde bulunuldu.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir