ŞEHRİN DÖRT YANINDA PEYZAJ DÜZENLEMELERİ DEVAM EDİYOR)

ŞEHRİN DÖRT YANINDA PEYZAJ DÜZENLEMELERİ DEVAM EDİYOR

BİNLERCE BİTKİYİ TOPRAKLA BULUŞTURUYORUZ

 

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte Karaman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, kent genelinde peyzaj düzenlemelerine hız verdi. Özellikle kentin giriş noktaları ve orta refüjlerde yer alan yeşil alanlarda ağaçlandırma ve çiçeklendirme çalışmaları yürütülüyor.

 

Vatandaşlarımızın daha yeşil, temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşamaları adına faaliyetlerini sürdüren Karaman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri; ilkbaharın gelmesiyle birlikte park, refüj ve kavşaklarda yeşillendirme ve peyzaj çalışmalarına başladı. Karaman şehir girişine büyük farklılık getiren Seyir Teraslarına; 15 farklı türde 2000 adet çalı bitkisi ve 21 farklı türde ağaç dikilirken, Alparslan Türkeş Bulvarı’na da; 5000 bin adet Gül, Ateş Dikeni, Berberis ve Lavantanın yanı sıra 200 tane Mavi Servi ve Sedir türü ağaç dikildi.

“Daha Yeşil Bir Karaman İçin Çalışıyoruz”

Son yıllarda yapılan büyük yatırımlarla Karaman’ın daha modern bir şehir haline gelmesi için çalıştıklarını ve yeşil alanlarıyla da daha yaşanabilir bir şehir olmayı hedeflediklerini ifade eden Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan: “Karaman Belediyesi olarak kent estetiğine büyük önem veriyoruz. Bunun için şehrimizin dört bir yanında düzenlemeler yapıyoruz. Son olarak Sanayi Köprülü Kavşağı, Alparslan Türkeş Bulvarı ve Seyir Teraslarında kent vizyonunu daha yeşil, ferah ve estetik hale getirecek peyzaj çalışmalarına başladık. Ekiplerimiz bu alanlara göze hitap edecek farklı ekim tarzında çalı grubu bitkiler, çiçekler ve ağaçlar dikiyor. Daha yeşil bir Karaman ve vatandaşlarımızı daha fazla yeşil alanla buluşturmak için çalışıyoruz. Ağaçlandırma ve çiçeklendirme çalışmalarına bu yıl yine aralıksız devam edeceğiz” dedi.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir