Edirne’de ‘Turizm Whatsapp İhbar Hattı’ Kuruldu

– Edirne’de ‘Turizm WhatsApp ihbar hattı’ kuruldu Edirne Valisi Günay Özdemir: “Amacımız cezalandırmak değil, ödüllendirmek”EDİRNE – Edirne Valiliği, Edirne Belediyesi ve İl Kültür Turizm Müdürlüğü işbirliliğiyle, kente gelen turistlerin istek, öneri ve şikayetlerini duyurabilecekleri.

– Edirne’de ‘Turizm WhatsApp ihbar hattı’ kuruldu
Edirne Valisi Günay Özdemir:
“Amacımız cezalandırmak değil, ödüllendirmek”

EDİRNE – Edirne Valiliği, Edirne Belediyesi ve İl Kültür Turizm Müdürlüğü işbirliliğiyle, kente gelen turistlerin istek, öneri ve şikayetlerini duyurabilecekleri, Edirne Turizm Whatsapp İhbar Hattı’nı devreye soktu.
Edirne Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Turizm sektöründe faaliyet gösteren kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör arasında oluşturulacak koordinasyon sayesinde, Edirne’yi ziyaret edenlerin yaşadıkları sorunlarla ivedilik çözüm bulmak ve onların şehrimizden memnun ayrılmalarını sağlamak amacıyla valiliğimizce bir whatsapp turizm ihbar hattı oluşturulmuştu” denildi.
“Amacımız cezalandırmak değil, ödüllendirmek”
Edirne Valisi Günay Özdemir, Türkiye genelinde böyle bir uygulamanın ilk olabileceğini işaret ederek, söz konusu proje kapsamında, kamu kurum ya da özel sektörle ilgili firmaların turistler tarafından olumlu karşılanmaları halinde ödüllendireceklerini belirtti. Vali Özdemir, “Amacımız sadece ceza vermek değil. Gerçekten işini hakkıyla yapan, işini doğru yapan, bu konuda takdir kazanan, gelen turistlerden takdir alan ve en az şikayet alan kurumlara da biz ödüllendirerek, kamuoyu ile paylaşmayı hedefliyoruz” dedi.
WhatsApp İhbar Hattı ‘0 552 840 22 22’
Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonu ile yürütülecek olan 0 552 840 22 22 numaralı “Edirne Turizm Whatsapp İhbar Hattı”‘nın amacına uygun çalışması için söz konusu hatta gelen ihbarlardan ivedilik gerektirenlerin ilgili kurum ve kuruluşlara ulaştırılarak zamanında sonuçlandırılmasının hedeflendiği kaydedildi.
Edirne Valiliği toplantısı salonunda düzenlenen Edirne Turizm Whatsapp İhbar Hattı projesinin tanıtım toplantısına Edirne Valisi Günay Özdemir, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir