Edirne Valisi Özdemir Basın Mensuplarıyla İftarda Buluştu

Edirne Valisi Günay Özdemir, kentte görev yapan basın mensuplarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi.

Edirne Valisi Günay Özdemir, kentte görev yapan basın mensuplarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi. Vali Özdemir, Meriç Nehri kenarında Polis Evi Sosyal Tesisleri’nde verdiği iftar yemeğinde Edirne’de görev yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Vali Günay Özdemir, göreve gelmesinin ardından ilk Ramazanı’nı geçirdiği Edirne’de basın mensuplarıyla iftar yemeğinde buluştu. Vali Özdemir’in Meriç Nehri kenarında Polis Evi Sosyal Tesisleri’ndeki iftarına Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Uğur Ülgen, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ender Aydın, Basın İlan Kurumu Edirne Büro Müdürü Ebubekir Günel ile yerel ve ulusal basın temsilcileri de katıldı.

İftar yemeğinin ardından basın mensuplarıyla sohbet eden Vali Özdemir, Edirne’nin tarihsel anlamda medeniyetlere ev sahipliği yapmış büyük bir şehir olduğunu söyledi. Edirneliler’in misafirperverliğine değinen ve burada görev yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Özdemir, ilerleyen süreçte kentte turizm adına atacakları adımlar hakkında da ipuçları verdi.

Edirne’nin medeniyetleri bünyesinde barındırmış tarihi bir şehir olduğunu söyleyen Vali Özdemir, hikayesi olan yerlerin her zaman insanları cezbettiğini belirtti. Kentteki tarihi noktaların bir an önce dönüşümden geçmesi gerektiğine vurgu yapan Vali Özdemir, “O nedenle Fatih Sultan Mehmet heykelinin olduğu bölgede dönüşümlerin bir an önce yapılması gerekiyor. Şu anda Bedesten Çarşısı’nın dönüşümü ile ilgili bir çalışmamız var. Orada dükkanların her birini tek düze haline getirdik. Birkaç yıl içerisinde oradaki iş yerlerinin hepsinin aynı standartlara gelmesi gerekiyor. Çünkü orayı da dönüştürmezsek turizm anlamında önemli bir merkezi kaybetmiş oluruz. Amacımız meydanla beraber o alanı da dönüştürmek” dedi.

Göreve gelmesinin ardından gündeme gelen meydan projesiyle ilgili de konuşan Vali Özdemir, “Proje konusunda tugay binası şimdilik kullanılacak. Daha sonra Savunma Bakanıyla da görüşülüp herhangi bir değişiklik yapılacak mı bilmiyorum, zamanla göreceğiz. Ziraat Bankasının olduğu yerin kamulaştırılması gerekiyor. O bölgedeki iş yerlerinin sözleşmelerinin bitmesi gerekiyor. Bu süreyi mecburen bekleyeceğiz. Ben bu konunun Edirne açısından elzem olduğunu düşünüyorum. Hem Cumhuriyet Meydanı açısından hem de turizm açısından çok önemli. Bu, Edirne’nin ihtiyacı. Edirne’yi kendi alanında bir tık yukarıya çıkaracak projelerden birisi” şeklinde konuştu.

Whatsapp şikayet hattı dönemi başlıyor

Vali Özdemir ayrıca turizm konusunda Edirne’de iyi bir sinerji yakalandığına da dikkat çekerek, “Edirne’de bütün kesimler bir şeyler yapıyor. Ama bunları toplu bir şekilde yaptığımız zaman Edirne bir sinerji kazandı. Edirne’nin iyi bir hava yakaladığını düşünüyorum. Turizm ile ilgili Edirne’nin iyi bir sinerji yaşadığını ancak bunu yönetemezsek aleyhine döneceğini düşünüyorum. Bakın mesela bu konuda bir Whatsapp şikayet hattı oluşturduk. Edirne’ye gelen turistlerimiz iş yerlerinde bir sorun gördüğü zaman hemen fotoğrafını çekip atacak. İlgili birim konuyla ilgili gerekeni yapacak. Bir de böylece esnaflar üzerindeki denetimi daha sıkı bir şekilde yapmış olacağız. Türkiye’de böyle bir hat yok” ifadelerini kullandı.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir