“EBELER İÇİN GÜNCEL YAKLAŞIMLARLA DOĞUMA BAKIŞ” EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

Hatay Kamu Hastaneleri Birliği ile Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi arasında düzenlenen protokol gereği Hatay İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı sağlık tesislerinde görevli 29 ebeye “Ebeler İçin Güncel Yaklaşımlarla Doğuma Bakış Eğitimi” düzenlendi.

TKHK Sağlık Bakım ve Hasta Hizmetleri Daire Başkanlığının koordinatörlüğünde Hatay Devlet Hastanesi’nde 5 gün teorik ve 5 gün uygulamalı olarak 10 gün süreyle gerçekleştirilen eğitimde katılımcılara; ebelik mesleğinin önemi, ebelik mesleğinin felsefesi, etik yaklaşımlar, normal doğumun anne ve bebeğin sağlığına katkıları, doğum eylemi, doğum eyleminde ebenin rolü, ebelik uygulamaları, doğum sırasında nefes ve beden egzersizleri, doğum pozisyonları, doğum sonrası bakım hakkında bilgi verildi.

Bakanlığımızın hedefleri doğrultusunda düzenlenen ‘Ebeler İçin Güncel Yaklaşımlarla Doğuma Bakış’ eğitimi; Ülke genelinde, doğum hizmetlerinin güçlendirilmesi, anne adaylarının doğum eylemini sağlıklı ve güvenli şartlarda gerçekleştirmeleri, ebelerin doğumlarda daha etkin rol almaları, gebe eğitimlerinin standardize edilmesi ve normal doğumun yaygınlaştırılması çalışmaları kapsamında yapılmıştır.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde görevli Yrd.Doç.Dr. Eylem TOKER, Sakarya Üniversitesinde görevli Öğr.Gör.Dr.Zekiye TURAN, Mersin Üniversitesinde görevli Doç.Dr.Gözde GÖKÇE İSBİR ile Öğr.Gör.Dr.Meltem AYDIN BEŞEN tarafından verilen eğitimin ardından, İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin YILMAZ hocalarımıza teşekkür belgesi, katılımcılara da katılım belgelerini verdi.

TUBA AYYILDIZ

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKAN ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir