Dünya Engelliler Günü Dolayısıyla Farkındalık Etkinliği Düzenlendi

Engelsiz Yaşam Birimi ve İdealist Gençler Topluluğu tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla farkındalık etkinliği düzenlendi. Çiftlikköy Kampüsü Cumhuriyet Alanı’nda gerçekleştirilen etkinlikte; engelli bireylerin yaptıkları resimler ve el sanatları ürünleri sergilendi, oyunlar oynandı, dans edildi.

5 Aralık Salı günü gerçekleşen etkinlikte; Akdeniz Eğitim Uygulama Merkezi öğrencilerinin dans gösterisi, Hüseyin Polat Özel Eğitim Uygulama ve İş Okulu’ndan öğrencilerin halk oyunları gösterisi, Zihinsel Engelli Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) öğrencilerinin dans gösterisi yer aldı. Etkinlikte, özel gereksinimli bireylerin renkli dünyalarını ve onlara ilişkin farkındalığı temsil etmek amacıyla ellerini farklı renklerde boyayan katılımcılar, yaptıkları el baskısıyla etkinliğe renk kattı.

Özel olarak oluşturulan empati parkurunda ise görme yetersizliği olan bireyleri anlayabilmek için öğrenciler, simülasyon gözlükleri ve görme engellilerin kullandığı bastonları kullanarak hedefe ulaşmaya çalıştı.

Engelsiz Yaşam Birimi Sorumlusu Ayhan Gökmen “Toplumun engelli bireylere yaklaşımına duyarlılık sağlamanın yanında fırsat ve destek verildiğinde engellilerin, her şeyi başaracaklarına dikkat çekmek istiyoruz” dedi.

Engelsiz Yaşam Birimi’nde görevli Eğitim Fakültesi öğretim elemanı Uzm. Gülcan Boyraz da “Engelli bireylerin, başkalarına bağımlı kılınmadan varlıklarını sürdürebilmelerine destek olmalı ve sadece bir gün değil her zaman duyarlı olunmalı” diyerek her insanın engelli olabileceğini kaydetti.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir