DÜNYA DEVİ HAYRAN KALDI

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Panasonic Türkiye CEO’su Tatsuya Kumazawa ve şirket yetkilileri ile bir araya geldi.

Tepebaşı Belediyesi, Aşağı Söğütönü Mahallesi’nde bulunan Yaşam Köyü’nde uygulanan proje ile akıllı ve sürdürülebilir kent projelerinde yükselen bir marka kent değeri taşımayı sürdürüyor.

Dünyaca ünlü Panasonic şirketinin yöneticileri de Yaşam Köyü’nü ziyaret ederek, Tepebaşı Belediyesi’nin 2015 yılında çalışmalarına başladığı ve Türkiye’de tek olma özelliği taşıyan Remourban – Akıllı Kentsel Dönüşümün Hızlandırılması Projesi’ni yerinde inceledi. Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Melih Savaş’tan proje hakkında bilgiler alan heyet, tamamlanma aşamasına ulaşan projenin önemli bir uygulama modeli projesi olduğunu ifade ederek, buradaki deneyimlerin yol gösterici olduğuna dikkat çekti.

Panasonic Türkiye CEO’su Tatsuya Kumazawa, Panasonic America Silikon Vadisi İnovasyon Müdürü Hakan Köstepen, Panasonic İş Geliştirme Müdürü Bora Kankaya, Panasonic Marka Müdürü Aysel Daysal ve Panasonic İK Müdürü Mutlu’dan oluşan heyet, daha sonra Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ı da makamında ziyaret etti. Ziyarette şirket CEO’su Kumazawa, Japonya ve Türkiye işbirliğini artırmak adına ortak proje ve çalışma teklifinde bulundu. Başkan Ataç’a, Akıllı Şehir projesine hayran kaldıklarını aktaran Kumazawa, uzun vadeli işbirliği için temasta kalmaya hazır olduklarını ifade etti. Ziyaretten ötürü duyduğu memnuniyeti ifade eden Ataç da konuklarına teşekkür ederek ortak proje ve çalışma fikrine sıcak baktığını belirtti.

Başkan Ataç’ın Kumazawa’ya Devrim otomobilinin camdan bir figürünü hediye ettiği ziyaret, Başkan Ataç’ın konuklarına, belediye binasında yer alan Pişmiş Toprak Sempozyumu eserlerini tanıtması ile sona erdi.

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir