Dost Bilim Evi’nde sertifika heyecanı

Bornovalı çocuklar; Astronomi, Biyoloji, Fizik, Kimya ve Robot Bilim eğitimleri uygulamalı olarak alıyor

Dost Bilim Evi’nde sertifika heyecanı

Bornova Belediyesi Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi içinde düzenlenen Dost Bilim Evi 2017 Güz dönemi eğitimleri tamamlandı. Popüler Bilim Kulübü etkinlikleri kapsamında başlayan Astronomi, Biyoloji, Fizik, Kimya ve Robot Bilim eğitimlerini tamamlayan öğrenciler katılım belgelerini almanın mutluluğunu yaşadı. Merkez içinde düzenlenen törende 289 öğrenci sertifikalarını aldı.

Bornova Belediyesi Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi’nde verilen Dost Bilim Evi 2017 Güz Dönemi Popüler Bilim Kulüpleri eğitimleri tamamlandı. Astronomi, Fizik, Kimya Biyoloji ve Robot Bilim derslerinde 8 hafta eğitim alan 289 öğrenci, katılım belgelerini düzenlenen törenle aldı.

16 kişililik laboratuar ve eğitim odalarında temel bilim etkinliklerini öğrenen çocuklara, dokunarak, hissederek ve deneyleri kendileri yaparak alternatif bir bilim eğitimi verildi. Ayrıca bu eğitimlerde öğrenciler, katıldıkları branşlarda bir bilim insanı nasıl çalışır, nasıl düşünür ve ekip çalışmasının önemi nedir gibi olguları öğrenme imkanı buldu.

Eğitimin öncelikleri arasında yer aldığını vurgulayan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Biz Bornovalılar her konuda mütevaziyiz. Ama eğitim konusunda değiliz. Ana okulundan üniversiteye kadar Türkiye’nin en iyi eğitim kurumları Bornova’da yer alıyor. Biz de BELGEM ve Dost Bilim Evimizde binlerce öğrencimize eğitim desteği veriyoruz” dedi.

Fotoğrafaltı: Popüler Bilim Kulübü etkinlikleri kapsamında başlayan Astronomi, Biyoloji, Fizik, Kimya ve Robot Bilim eğitimlerini tamamlayan öğrenciler katılım belgelerini almanın mutluluğunu yaşadı

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir