Diyarbakır’da Başbakan Binali Yıldırım Hazırlığı

Diyarbakır’da Başbakan Binali Yıldırım hazırlığıBAŞBAKAN Binali Yıldırım’ın Diyarbakır ziyareti öncesi kentte hazırlıklar devam ediyor.

Diyarbakır’da Başbakan Binali Yıldırım hazırlığı

BAŞBAKAN Binali Yıldırım’ın Diyarbakır ziyareti öncesi kentte hazırlıklar devam ediyor. Başbakan Yıldırım, merkez Sur İlçesinde devam eden sokak sağlıklaştırma çalışması restorasyonlarında tamamlanan 1’nci etabın açılışını gerçekleştirecek.

Başbakan Binali Yıldırım’ın yarın Diyarbakır’a gerçekleştireceği ziyaret öncesi kentte hazırlıklar sürüyor. Sur İlçesi 1’nci Etap açılışı töreni gerçekleştirecek olan Başbakan Binali Yıldırım’ın gelişi nedeniyle ziyaret öncesi kentin 4 merkez ilçesi olan Yenişehir, Bağlar, Sur ve Kayapınar’da çalışmalar sürüyor. Kentin bir çok noktasındaki bilbordlara Başbakan Yıldırım’ın afiş ve pankartları asılırken, Sur ilçesinde yaşanan çatışmalar sonrası Gazi ve Melikahmet caddelerinde sürdürülen sokak sağlıklaştırması çalışmalarının 1’inci etabının tamamlandığı belirtildi. Başbakan Yıldırım’ın açılışını yapacağı 1’nci etapta bulunan dükkanlar ile yanık çarşı olarak adlandırılan “Çarşıya şevuti” çarşısı duvarları bazalt taşlarla süslenirken, üst kısımları ise ahşap kaplamalarla döşendi. Çatışmaların yoğun olarak yaşandığı mahalleler ve aralarında tarihi 4 ayaklı minarenin de bulunduğu 200 tarihi tescilli yapı ile evlerin de restorasyon çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

 

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir