DEFNE’DE SEMT PAZARLARI KONTROL ALTINDA

Defne Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Defne İlçesi sınırları içerisinde kurulan semt pazar alanlarındaki denetimleri aralıksız devam ediyor.

Zabıta ekipleri, semt pazarında pazarcı esnafları dolaşarak, satışa sunulan ürünlerin uygun şartlarda satılıp satılmadığının kontrolünü yaparak, pazar ve tezgâhların düzeni ve ürünlerin etiketi ile ilgili denetimlerini sürdürüyorlar.

Esnafları, yapılan kontroller sırasında çevre kirliliğine karşı daha duyarlı olmaları ve satışlarını çevreyi rahatsız edecek boyutta yüksek ses ile yapmamaları konusunda uyaran ekipler, Defne halkının pazar alışverişini en güvenli ortamda yapabilmesi ve tüketici haklarının korunması adına denetimlerini titizlikle sürdüreceklerini ifade ettiler.

Defne Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, rutin pazar yeri denetimleri sırasında, Yaman Oteli yanında kurulan semt pazarını ziyaret eden Aşağıokçular İlkokulu öğrencilerine alışveriş konusunda yardımcı oldular.

TUBA AYYILDIZ
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU BAŞKAN ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir