DEFNE’DE ÖRNEK PARKLAR

Defne Belediyesi’nin revize ederek yaşam alanı haline dönüştürdüğü Prof. Dr Halil Sahilli Parkında son dokunuşlar yapıldı; Park, yepyeni görünümü ile vatandaşların kullanımına açıldı.

Defne Belediyesi’nin, kuruluşundan bu yana üzerinde önemle durduğu ‘Parklar’ konusunda gerçekleştirdiği hizmetler sürüyor.

Defne Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, son olarak Sümerler Mahallesindeki mevcut Prof. Dr. Halil Sahilli Parkında gerçekleştirdiği revize çalışmalar ile parkı yepyeni bir görünüme kavuşturdu.

Taş duvarlarla çevrelenen zemini rengârenk çiçeklerle buluşturan ekipler, bu parkı revize ederken, büyük-küçük herkesin keyifle zaman geçirecekleri, estetik görünümü ile göze hitap eden ve yaşam alanı olarak kullanacakları bir park hedeflediklerini ifade ettiler.

Ağaçların gölgesinde göze de, gönüllere de hitap eden Prof. Dr. Halil Sahilli Parkı’nın son hali Defneli vatandaşlar tarafından beğeni ile karşılandı.

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir