DEFNE BELEDİYESİ’NDEN “SARI SICAK” FİLMİNE TAM DESTEK!

Defne Belediyesi, Defneli Yönetmen Fikret Reyhan’ın bol ödüllü ilk filmi ‘Sarı Sıcak’a tam destek verdi; çok sayıda personel Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’ın davetlisi olarak, Antakya Konak Sineması’nda gösterimi devam eden “Sarı Sıcak” filmini izledi.

36.İstanbul Film Festivali’nde ‘Altın Lale En İyi Film’ dahil olmak üzere En İyi Erkek OyuncuEn İyi Görüntü YönetmeniEn İyi Kurgu Ödüllerinin yanı sıra, Malatya Film Festivali’nde En İyi Senaryo Kristal Kayısı Ödülü ve son olarak da 39. Moskova Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Yönetmen Ödülü’ne layık görülen “Sarı Sıcak” filmini Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, belediye çalışanlarıyla birlikte izledi.

Yönetmen Fikren Reyhan’ın geçmişinden izler taşıyan, kendilerine ait tarlalarında hayatla mücadele eden göçmen bir ailenin sarsıcı hikâyesinin konu edildiği Sarı Sıcak filmini izleyen Defne Belediye Başkanı Dr.İbrahim Yaman: “ Değerli Yönetmenimiz, hem şehrimiz Fikret Reyhan’a, yapımcılara ve emeği geçen tüm çalışanlara bu güzel film için teşekkür ediyoruz. İnsana dokunan, gerçek, yaşanmış bir hayatın konu edildiği Sarı Sıcak Filmi, layık görüldüğü ödüllerin yanı sıra Defneli Yönetmen ve yapımcılardan oluşan ekibi ile bizleri oldukça gururlandırmıştır. Uluslararası başarı elde eden bu anlamlı filmi belediyemiz personeli ile beraber izlemek ayrı bir keyifti. Kültür-sanatla harmanlamaya özen gösterdiğimiz kentimiz; umuyoruz ki daha nice başarılara ev sahipliği yapacaktır.” sözlerine yer verdi.

HALIL İBRAHIM DINCEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETIM KURULU BASKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir