DEFNE BELEDİYESİNDEN RUTİN ETİKET DENETİMİ

Defne Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri; ilçe genelindeki market, bakkal ve manavlarda etiket, tarife ve fiyat kontrolü denetimleri gerçekleştiriyor.Defne Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerce gerçekleştirilen denetimler süreklilik kazanarak rutin hale getirildi.
İşyerlerini dolaşarak etiketleri inceleyen ekipler, kilo bazında fiyatı olan
ürünlerin gramaj olarak etiketlere doğru olarak yansıtılıp yansıtılmadığını da denetliyor. Özellikle etiketlerin mevzuata uygunluğu ve reyondaki fiyatlar lakasadaki fiyatların aynı olup olmadığı konusunda titiz bir çalışma gerçekleştiren ekipler,vatandaşların haklarını korumaya yönelik kontrollerin devam edeceğini belirttiler.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir