DEFNE BELEDİYESİ’NDEN HARBİYE’YE TASARIM MEYDAN

Defne Belediyesi, Harbiye Mahallesi’nde peyzajı, mimarisi ile Harbiye’nin dokusuna uygun bir yaşam alanı olarak tasarladığı “Meydan” çalışmalarına start verdi.

Harbiye Hidro Restaurant- Otel’in önünde, Hürriyet ve Ürgen Caddeleri kesişiminde yapılacak olan Meydan, 1100 m² alan üzerine kurulacak.

Mevcut ağaçların korunarak planlanacağı meydan, Defne ağaçları ile yeşillendirilecek.

Tarihi Defne&Apollon hikayesinin anlatıldığı rölyef duvarların yer alacağı meydanın zemininde, kuru havuz sistemi ile görsel su oyunları yapılacak.

Yapımına başlanan Meydanın çalışmalarının kısa süre içerisinde tamamlanacağı bilgisini veren Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, “Harbiye’nin tarihi ve doğal dokusunu yansıtacak bir meydan tasarladık. Defne’nin; tarihi, doğal özelliklerinden ağaç ve su ile  değerlenmiş, yaşam alanı niteliğinde ve vatandaşlarımızın yeni buluşma noktası olacak olan Meydanımız şimdiden tüm halkımıza hayırlı olsun.” sözlerine yer verdi.

TUBA AYYILDIZ
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU BAŞKAN ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir