DEFNE BELEDİYESİ AĞAÇLARI BAKIMDAN GEÇİRİYOR

Defne Belediyesi, İlçe genelinde gerçekleştirdiği ağaç budama çalışmalarını sürdürüyor.

Defne Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü’ne bağlı ekipler; caddelerde, okullarda, ibadethanelerde, parklarda ve tüm yeşil alanlarda uyguladıkları budama çalışmaları ile kente nefes aldırıyor.

Daha temiz, sağlıklı ve yeşil bir çevre için çalışan ekipler, bölge ayrımı yapmadan ilerlediklerini ve tüm noktalara ulaşabilmek için çaba sarf ettiklerini ifade ettiler.

Düzensiz gelişen ağaçların, vatandaşların kaza yapmalarına neden olabileceğine ve trafik akışını olumsuz yönde etkileyebileceğine dikkati çeken ekipler: “Ağaçlar; trafik işaretleri, yön levhaları ve trafik ışıklarını kapatarak, sürücülerin kaza yapmalarına sebebiyet verebilir. Amacımız, vatandaşlarımızın rahat, sorunsuz ve güvenli bir trafik akışında seyrini sağlamak. Bu açıdan aracımız ile tehlike arz eden ağaçların budamalarını yapıyoruz. Cadde ve sokakların yanı sıra binaların bahçelerinde sorun teşkil edebilecek; kırılan, çatlayan ve kuruyan dalları da ağaçlara hasar vermeyecek şekilde keserek çevreyi rahatlatıyoruz.” sözlerine yer verdiler.

Defne Belediyesi Park Bahçe ekipleri, ağaç budama çalışmalarının yanı sıra bank ihtiyacı olan okulların eksiğini gidererek bank montajı çalışmaları gerçekleştiriyor.

TUBA AYYILDIZ
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU BAŞKAN ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir