Cumhuriyet Mahallesi’nde 3 bin kişilik iftar

Cumhuriyet Mahallesinde geleneksel hale gelen Alim Mustafa Münip Efendiyi Anma Programı ve mahalle İftarı gerçekleştirildi. Biga Belediyesinin düzenlediği 3 bin kişilik mahalle iftarına mahalle sakinlerinin ilgisi yoğundu.

Çiçeklidede olarak bilinen Mustafa Münip Efendi için Mevlit-i Şerif okutuldu. Ardından ise Çiçeklidede sakinleri 3 bin kişilik iftarda bir araya geldi.

Biga Belediye Başkanı İsmail Işık iftar öncesi, Çiçeklidede Meydanı’ndan Fatih İlkokulu önüne devam eden iftar sofrasını gezerek mahalle sakinleriyle selamlaştı. İftara CHP İlçe Başkanı Özgür Ceylan, Belediye Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları, CHP İlçe yöneticileri, belediye çalışanları ve halk katıldı.

Geleneksel mahalle iftarları başladı

Biga Belediyesi tarafından gerçekleştirilen geleneksel mahalle iftarları da Cumhuriyet Mahallesi halk iftarı ile başladı.

İlki gerçekleştirilen mahalle iftarlarının tarihleri şu şekilde açıklandı:

Cumhuriyet Meydanı mahalle iftarı (7 Haziran Çarşamba), Yeniceköy mahalle iftarı (8 Haziran Perşembe), Çavuşköy mahalle iftarı (11 Haziran Pazar), Şirintepe mahalle iftarı (14 Haziran Çarşamba), Kavaklık bölgesi iftarı (17 Haziran Cumartesi), Hamdibey mahalle iftarı (18 Haziran Pazar).

Ayşe ÇAPANOĞLU

Ayşe Çapanoğlu

Pamukkale Üniversitesi Dış Ticaret mezunu olup, halen eğitiminde Ziraat Mühendisliği’ne devam etmektedir. ÇAPANOĞLU MEDYA GRUP kurucusu da olan Sayın ÇAPANOĞLU, grubumuz yayınlarından İKRA gazetesinin genel yayın yönetmenliğinin yanında yine grubumuza bağlı MİLLİYETÇİ BAKIŞ, HALKTAN, SARUS, ANATOLYA, DİVAN, BARGÂH gazetelerinde köşe yazarlığı yanında, sosyal sorumluluk projeleri ile yayınladığımız CANSUYU (madde bağımlıları, şiddet gören kadınlar ve sokağa itilmiş çocuklar) TÜRKİYE’NİN SEVGİ ÇEMBERİ (down sendromlu, otistik ve zihinsel engelliler) SEVGİ ENGEL TANIMAZ (bedensel engelliler) dergilerinin içeriklerini hazırlayıp röportaj ve haberlerini yönetmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir