Çona Kanyonu’na doğa gezisi

OSMANİYE’de bir grup doğa sporcusu tarafından, Amanos Dağları eteklerinde bulunan Çona Kanyonu’na gezi düzenledi.
İl merkezine yaklaşık 10 kilometre mesafedeki doğanın bu eşsiz güzelliğini görmek isteyen sporcular, 4 kilometrelik zorlu parkur sonunda 12 metrelik şelalenin üstünden zipline ila kayarak geçip, hemen altındaki 6 metrelik şelaleden ise atlayarak adrenalini yüksek bir etkinliğe imza attı. Osmaniye Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (ODAK) Başkanı Avukat Muhammet Doğan, geziye 15 kişilik profesyonel dağcılık eğitimi bulunan kişilerin katıldığını, zorlu parkurların ferrata hattı döşenerek geçildiğini ve bu sayede bir çok doğal güzellikleri görme fırsatı elde ettiklerini söyledi. Orta, zor ve kolaylık derecesine göre ilerleyen günlerde farklı gezilerin olacağını kaydeden Başkan Doğa, “Doğayla iç içe olmak bizim için bir tutkudur, vazgeçilmez sevdadır. Bu güzellikleri görmek isteyen tüm doğaseverleri etkinliklerimize bekliyoruz” diye konuştu.
GEZİT DAĞINDA KEŞİF
Başkan Doğan, ayrıca Savrun Çayı ile Göller Yaylası’nın kesiştiği noktadaki platoda bulunan Gezit Dağı’na, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Öğretim görevlileri ile birlikte bitki örtüsü ve kelebek türü tespiti için bölgeye keşif gezisi yaptıklarını belirtti. Doğan, ayrıca rota belirleme çalışması da yaptıklarını ve yine bu bölgeye kısa süre içerisinde bir gezi planlarının olduğunu sözlerine ekledi.
EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir