ÇOMÜ, TUS’ta İlk 20 Üniversite Arasında

Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda (TUS) Üniversitemiz Tıp Fakültesi ilk 20 üniversite arasında yerini aldı.

Tıpta Uzmanlık Sınavı’nın  değerlendirilmesi ilk kez Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılırken, değerlendirme kapsamında puan ortalamalarına göre üniversitelerin başarı sıralaması oluşturuldu. Bu değerlendirmeye göre Üniversitemiz ilk 20 üniversite arasına girdi.

Değerlendirme kapsamında 73 Tıp Fakültesinin olduğunu belirten ÇOMÜ Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Alper Akçalı, “Rapora göre Üniversitemiz Tıp Fakültesi mezunları TUS’un Klinik Bilimler testindeki aldıkları puan ortalamaları ile 20. sırada yer aldılar. Tıp Fakültesi olarak bütüncül bir yaklaşımla, kanıta dayalı güncel bilgileri kullanan, koruyucu, tedavi edici ve rehabilite edici hekimlik uygulamalarını yerine getirecek hekimler yetiştirme hedefi ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu hedef doğrultusunda amacımız mezun öğrencilerimizin TUS’ta elde ettikleri başarıyı daha da yukarıya taşımak” dedi.

 

EBRU BEKEN

NOVA  MEDYA

GRUP BAŞKANI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir