ÇÖLYAK HASTALARINA KURABİYE SÜRPRİZİ

-389 ÇÖLYAK HASTASINA UN VE MAKARNA YARDIMI YAPILDI

Şehitkamil Belediyesi tarafından ilçedeki 389 çölyak hastasına düzenli olarak gerçekleştirilen glutensiz un ve makarna yardımı Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu tarafından yapıldı. Başkan Fadıloğlu, çölyak hastaları için özel hazırlanan kurabiyeleri kendi elleriyle dağıttı.

Çölyak hastaları için her 3 ayda bir glutensiz un dağıtımı yapan Şehitkamil Belediyesi, Aralık ayı içerisinde tespit edilen 389 çölyak hastasına 9 kilodan oluşan glutensiz un ve 2 paketten oluşan glutensiz makarna dağıtımını gerçekleştirdi. Sabahın erken saatlerinde Şehitkamil Belediyesi Gıda Bankası’na gelen aileler, sırasıyla yardım paketlerini aldı. Şehitkamil Belediyesi Hanımlar Lokalinde pastacılık eğitimi gören kadınlar, çölyak hastaları için glutensiz undan kurabiye yapmıştı. Yapılan kurabiyeler, glutensiz un ve makarnalarla birlikte çölyak hastalarına Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile pastaları yapan kadınlar tarafından verildi.

ONLARIN MUTLULUĞU BİZİM MUTLULUĞUMUZ

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, yapılan yardımlara ilişkin açıklamalarda bulundu. Çölyak hastalarının mutlu olması için gayret gösterdiklerini vurgulayan Başkan Fadıloğlu, “Bugün çölyak hastalarımıza glütensiz un dağıtımı yapıyoruz. Tabi bugün farklı bir organizasyon oldu. Bilindiği gibi bizim el beceri kurslarımızda hanım kardeşlerimizin pasta kursları var. Pasta kursuna giden hanım kardeşlerimiz, burada dağıtıma destek olmak maksadıyla glutensiz undan kurabiye yapmışlar. Onları bugün çölyak hastaları bulunan hasta yakınlarımıza takdim ettik. Amacımız; özellikle bu undan farklı neler yapılabildiğini göstermekti. Hanım kardeşlerimiz, bunun örneğini yaptılar ve bugün onlar elleriyle yaptıkları kurabiyeleri dağıtıyorlar. Yapılan kurabiyelerin tariflerini de verecekler. Çölyak hastalarının yakınlarının da bu pastaları evde yapabilecekleri bir ortam oluşturmayı hedefliyoruz. Tabi hasta yakınlarımızın haklı olarak dağıtılan un yardımının kilogramının arttırılması ve çeşitlendirilmesiyle ilgili talepleri var. İmkanlar dahilinde de buna yer vermeye çalışacağız. Biz bu işe en iyi hizmeti nasıl verebiliriz konusunda başlamıştık, çok şükür 3 aylık periyodlar halinde vatandaşlarımıza glütensiz un takdim ediliyoruz. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuz. Tabi geçmiş dönemlerde Türkiye’de bunun imalatı da yoktu, ithalatı dahi yoktu ve zor şartlarda getiriliyordu. Çok şükür şuan ülkemizin çeşitli illerinde glutensiz un imalatı yapılıyor, ürün çeşidi de gün geçtikçe artıyor. Çağımızın hastalığı. Bu konuda bizler de elimizden gelen gayreti gösterebiliyorsak ne mutlu bize” ifadelerini kullandı.

Çölyak hastalarının yakınları, Şehitkamil Belediyesi tarafından yapılan yardımların kendilerini çok mutlu ettiğini ifade etti. Özellikle yapılan kurabiyelere sevindiklerini dile getiren hasta yakınları, yardımlar dolayısıyla Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve kurabiyeleri yapan kadınlara teşekkür etti.

HALIL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETIM KURULU BASKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir