ÇANAKKALE TARIMINI HER ALANDA DESTEKLİYORUZ

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı,Çanakkale Ticaret Borsası ve Çanakkale On sekiz Mart Üniversitesi tarafından düzenlenen Ulusal Peynir Çalıştayı ve Peynir Tadım Etkinlikleri yapıldı.Etkinlik 4-6 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirildi.Programın açılışını Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik yaptı.

Ulusal Peynir Çalıştayı, Kolin Hotel’de düzenlenen açılış programıyla başladı. Açılışta bir konuşma yapan Çanakkale On sekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Yücel Acer, ÇOMÜ Ziraat Fakültesinin 80 akademik, 20 İdari personeli ve 1500 öğrencisiyle eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetlerinin yanı sıra, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü
ve Ziraat Odası Başkanlıklarıyla koordineli bir şekilde Çanakkale tarımının gelişmesine önemli bilimsel destek verdiğini söyledi. Prof. Dr. Yücel Acer, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’e program anısına hediye takdiminde bulundu.

Sabiha BAŞARAN

Sabiha Başaran

Çapanoğlu Medya Grup’un Yerel Yönetim Asistanı olana Sayın BAŞARAN 01 Ocak 1991 Mut/MERSİN doğumludur. Gaziantep Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji bölümü mezunu ve Gaziantep Üniversitesi’n de formasyonunu tamamlayarak Biyoloji öğretmeni olmuştur. Çapanoğlu medya grup'ta iş yaşantısına devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir