BÜYÜKŞEHİR’DEN MEZARLIKLARDA TEMİZLİK VE BAKIM ÇALIŞMASI

BÜYÜKŞEHİR’DEN MEZARLIKLARDA TEMİZLİK VE BAKIM ÇALIŞMASI

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, il genelinde yetki ve sorumluluğunda bulunan mezarlık alanlarının temizlik ve bakım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Temizlik Şube Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların manevi duygularını yoğun şekilde yaşadığı mezarlık alanlarını temiz ve huzurlu bir ortam haline getirmek için özveriyle çalışmalarını sürdürüyor. 

Kentteki tüm mezarlıklar temizlenecek

Yeniköy Mezarlığı’nda 25 personel ve 8 araçla çalışma başlatan Temizlik Şube Müdürlüğü, mezarlıklar içindeki yabani otları keserek temizledi. Ekipler, mezarlık alanında bulunan çöpleri topladı, tüm yolları temizledi, toplanan atıkları araçlarla çöp alanına aktardı. Temizlik Şube Müdürlüğü, Yeniköy Mezarlığındaki çalışmalarını tamamladıktan sonra kentte bulunan Şehitlik, Mardinkapı, Çiftehavuzlar, Alipınar ve Süryani Kadim Mezarlığında temizlik ve bakım çalışması yürütecek.

Temizlik Şube Müdürlüğü, kent merkezinde sürdürülen çalışmalarının ardından Eğil İlçesi’nde yer alan ve çok sayıda ziyaretçi ağırlayan Peygamber Kabirlerinde de bakım, onarım ve temizlik çalışması başlatacak.

Vatandaşlardan Büyükşehir’e teşekkür

Yapılan temizlik çalışmaları ile mezarlıkların huzur veren bir görünüme kavuştuğunu dile getiren vatandaşlar, çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiler.

DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir